سخنگوی فدراسیون فوتبال: یک ریال از پول باشگاه ها به شستا پرداخت نشده است، منتظر نظر فیفا برای اساسنامه هستیم

به گزارش تور استانبول، می دانید پرداخت پول شستا باید به وسیله مطالبات ما در فیفا صورت می گرفت و بحث انتقال وجوه هم جزء مواردی بود که بهاروند در بحث وبینار اخیر با رئیس فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا روی آن تاکید داشت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال: یک ریال از پول باشگاه ها به شستا پرداخت نشده است، منتظر نظر فیفا برای اساسنامه هستیم

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا برای پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال هستیم.

به گزارش فارس، امیر مهدی علوی درباره برگزاری دومین کارگاه آموزشی رسانه ای فوتبال گفت: دومین دوره کارگاه آموزشی رسانه ای در فوتبال به شکل آنلاین و با تدریس کالین گیبسون، مدیر رسانه ای و ارتباطاات AFC برگزار می گردد. از روز گذشتته هم ثبت نام برای حضور در این وبینار شروع شد و همکاران ما هم استقبال خوبی داشتند. وبینار مذکور از ساعت 10 فردا برگزار می گردد و افرادی که ثبت نام نموده اند در کارگاه آموزشی حاضر شده و سپس مدارک و گواهی نامه دریافت می نمایند.

وی درباره آخرین شرایط اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: دوشنبه چهار هفته پیش بود که مباحث مربوطه ای که از 18 فروردین در حوزه دبیرکل، کمیته حقوقی و تدوین مقررات، سرپرست و اعضای هیات رئیسه صورت گرفت با برگزاری جلسه هیات رئیسه فدراسیون به فیفا ارسال شد. در وبینار هفته قبل که با حضور اینفانتینو و شیخ سلمان برگزار گردید، حیدر بهاروند و مهدی نبی با همراهی فدراسیون های عضو کافا هم شرکت کردند و یکی از مباحث مطروحه هم این بود که فدراسیون فوتبال پیش نویس اساسنامه خود را ارسال نموده و در نهایت ابراز امیدواری شد در زمان کوتاهی پاسخ و نظر مشورتی فیفا را در اختیار داشته باشد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران ادامه داد: با توجه به یادآوری های صورت گرفته منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا هستیم. فدراسیون در این حدود چهار ماه تمام کوشش خود را برای تبعیت از الزامات بالادستی فیفا و AFC و پیروی از قوانین داخلی انجام داد. پکیج مناسبی هم برای پیش نویس اساسنامه یا سند فردای فوتبال ایران تنظیم شده است و انشالله با همراهی های صورت گرفته این موضوع جمع بندی شده و سپس شاهد تصویب پیش نویس در مجمع و در ادامه برگزاری انتخابات باشیم. به هر حال برگزاری مجمع پس از تصویب اساسنامه در دستور کار خواهد بود.

علوی درباره اینکه به دلیل شرکت شستا حکم توقیف اموال فدراسیون فوتبال صادر شده است، گفت: واقعیت این است فدراسیون از اعتبارهای خودش مبلغی را به شستا پرداخت نموده و تاکید می گردد یک ریال هم از حساب باشگاه ها برای پرداخت به شستا کسر نشده است. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چنین موضوعی را تکذیب می نمایند. می دانید پرداخت پول شستا باید به وسیله مطالبات ما در فیفا صورت می گرفت و بحث انتقال وجوه هم جزء مواردی بود که بهاروند در بحث وبینار اخیر با رئیس فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا روی آن تاکید داشت.

وی اضافه نمود: پس از انتقال این پول بحث پرداخت مطالبات شستا هم به شکل بهتری انجام می گردد اما این موضوع هیچ ارتباطی با حساب مشترک باشگاه ها و فدراسیون ندارد. از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستیم اما با وجود کمبود اعتبارات که ناشی از تحریم های ظالمانه بوده فدراسیون در حوزه تیم های ملی بزرگسالان و تیم های پایه تمام اردوها را سر وقت برگزار نموده است. مطرح شدن این بحث که به دلیل کمبود اعتبارات اردوی تیم های ملی لغو گردد، درست نیست. ما بازی های مهمی را در حوزه تیم ملی نوجوانان، جوانان و فوتسال پیش رو داریم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیح داد: اردوی تیم ملی بزرگسالان خیلی نزدیک است و دو مسابقه محبت آمیز و سپس چهار بازی مهم پیش رو داریم. با وجود شرایط سخت اقتصادی، فدراسیون اردوی تمام تیم های ملی را برگزار می نماید. با وجود اینکه گفته می گردد تنها چند میلیون تومان در حساب فدراسیون است، انشالله با برطرف مشکل انتقال وجوه و همچنین پیگیری برای دریافت بعضی مطالبات دیگر این فضا هم می گذرد و فدراسیون اردوها را به بهترین شکل برگزار می نماید.

علوی درباره آخرین شرایط پرونده مارک ویلموتس و معرفی شدن قاضی این پرونده گفت: این موضوع را در سطح رسانه ها دیده ایم و پس از اعلام رسمی فیفا، اطلاع رسانی لازم را انجام می دهیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1149

به "سخنگوی فدراسیون فوتبال: یک ریال از پول باشگاه ها به شستا پرداخت نشده است، منتظر نظر فیفا برای اساسنامه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی فدراسیون فوتبال: یک ریال از پول باشگاه ها به شستا پرداخت نشده است، منتظر نظر فیفا برای اساسنامه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید