ربات فوق دقیق برای جراحی های حساس طراحی شد

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، جراحی های ترمیمی فوق حساس برای ترمیم رگ های حساس خونی و عروق لنفاوی به کار می فرایند تا کارکردهای بخش های آسیب دیده بدن مجدداً احیا گردد. انجام این جراحی ها نیازمند تخصص و مهارت فراوان است و برای نخستین بار رباتی به نام موسی عهده دار این کار شده است.

ربات فوق دقیق برای جراحی های حساس طراحی شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

ربات یادشده می تواند رگ های خونی به خطر 0.3 تا 0.8 میلیمتر را مجدداً به یکدیگر متصل کند و فرایند گردش خون در آنها را به حالت عادی بازگرداند. مهمترین مزیت انجام چنین جراحی هایی درمان بیماری هایی همچون ورم لنفاوی است که معمولاً در جریان تزریق دارو برای درمان بیماری سرطان سینه رخ می دهد و منجر به تورم و احتباس موضعی مایعات می گردد که خطر مرگ را در پی دارد.

با توجه به حساسیت جراحی هایی که باید به منظور بازگشایی رگ های آسیب دیده و مسدودشده انجام گردد، جراحان معدودی در دنیا چنین توانایی هایی دارند. محققان هلندی با طراحی رباتی بدین منظور این فرایند را ساده نموده اند. ربات یادشده توسط جراحان کنترل می گردد، اما حرکت بازوهای آن از دستان انسان ها دقیق تر است.

بازوهای یادشده بدون هیچ حرکت اضافی فرایند بازسازی و متصل کردن رگ های ظریف و باریک را با مهارت انجام می دهند. ربات مذکور در یک عمل آزمایش پیروز به اتصال تمامی رگ های ظریف بازوی یک بیمار شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 666

به "ربات فوق دقیق برای جراحی های حساس طراحی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات فوق دقیق برای جراحی های حساس طراحی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید