دکوراسیون خانه عروس؛ صورتی و رویایی

به گزارش تور استانبول، وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای خانه اهمیت بسیاری دارد چرا که این انتخاب می تواند بر ویژگی های کلی فضا تاثیر بگذارد و همچنین روحیات ساکنان خانه را تحت تاثیر قرار دهد. قبل از آنکه بخواهید چیدمان منزل خود را شروع کنید، سلایق و خواسته های خود را بشناسید و بدانید که از فضای خصوصی خانه چه می خواهید. در این مطلب از تور خانه گردی به دکوراسیون منزل مهیا و علی در کرج رفته ایم که با ترکیب رنگ صورتی و آبی در طراحی فضا، چیدمان خود را تکمیل نموده اند. چیدمان خانه عروس را از دست ندهید:

دکوراسیون خانه عروس؛ صورتی و رویایی

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

خانه مهیا و علی در یک نگاه

تعداد افراد ساکن:

2 نفر

شغل خانم خانه:

عروسک بافی/

شغل آقای خانه:

کارمند

موقعیت شهر:

کرج/

محله:

باغستان غربی

متراژ فضا:

100 متر مربع

سال ساخت:

1395

طبقه:

دوم

ملک شخصی

تعداد اتاق خواب:

دو خوابه

تعداد سرویس بهداشتی:

یک عدد

سبک دکوراسیون:

تلفیقی از سبک فانتزی و مدرن

رنگ های غالب:

آبی و صورتی و سفید + ترکیبات چوبی

طراحی از ایده تا اجرا توسط من و همسرم اجرا شده

مدت زمان بازسازی:

حدود 3 ماه

مدت زمان خرید وسایل منزل:

حدود یک سال

هزینه طراحی داخلی منزل:

250-300 میلیون تومان

آغاز دکوراسیون با ترکیب رنگ صورتی

دکوراسیون خانه خود را در 5 کلمه توصیف کنید.

اولین جملاتی که هر کسی هنگام ورود به منزل ما از آن استفاده می نماید این است: وای چقدر خونه تون رویاییه، خونه تون شبیه خودته مهیا، چقدر دنج و آرومه، آدم دلش شاد میشه... در پنج کلمه می توانم بگویم یک خانه رویایی و پر نور که پر از حس آرامش و شادی است، خانه ای به سبک مهیالی: مهیا + علی

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

مهترین دلیل انتخاب این خانه پنجره بزرگش بود که آفتابگیر است و خانه را در تمام روز روشن نگه می دارد. دلیل دیگر هم اتاق خواب های نسبتا تاریکش است. حدودا 6 ماه طول کشید تا این خانه را پیدا کردیم.

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟ آیا منزلتان بازسازی شده است؟

این خانه قبل از ما مربوط به یک زوج مسن بوده است که گویا جزو اولین افراد در مجتمع مسکونی بوده اند. این واحد در آن موقع بازسازی نشده بود.

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

انتخاب ما برای سبک دکوراسیون به علت علاقه مان به رنگ آبی بود. البته منحصر به فرد بودن خانه برایمان بسیار اهمیت داشت، اینکه خانه بتواند نشان دهنده روحیاتمان باشد و هرکسی بدو ورود به خانه بتواند به راحتی تشخیص بدهد که این سبک و سلیقه مختص ماست.

دو رنگ آبی و زرد جزو رنگ های مورد علاقه من و همسرم بود، اما، چون احساس کردیم ترکیب زرد و آبی در عین زیبایی ممکن است در مدت طولانی از چشممان بیفتد، ترجیح دادیم از یک رنگ ملایمتر در دکوراسیون منزل استفاده کنیم و رنگ زرد به جزییاتی که برای تزیین خانه استفاده می کنم، تبدیل گردد. به همین دلیل ترکیب رنگ صورتی کنار رنگ آبی نشست.

علاوه بر این ما بر این عقیده بودیم در مکانی که زندگی می کنیم، علاوه بر شیک بودن، شاد هم باشد، ولی تکراری نباشد. به همین خاطر از ترکیب سبک فانتزی و مدرن استفاده کردیم.

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب نموده اید؟

به علت علاقه وافر خودمان به رنگ آبی و زرد این ترکیب رنگی انتخاب شد. این رنگ ها برای من و همسرم واقعا حس آرامش و در کنارش حس شادی القا می نماید.

آیا برای دکوراسیون خانه فرایند خاصی را پیش گرفته اید؟

بله، برای چیدمان و تغییر دکوراسیون خانه اول از همه باید خانه را رنگ می کردیم و یکسری تغییرات کوچک انجام می دادیم که رد پایی از سلیقه خودمان در خانه القا گردد. برای همین بعد از رنگ کردن دیوارها، یک دیوار را به سبک و سلیقه خودمان به صورت نیمه کاغذ دیواری زدیم تا هم حالت فانتزی بودن خودش را داشته باشد و هم خانه را از آنچه که هست، زیباتر نشان دهد.

برای خرید وسایل هم اول از همه، از خرید مبلمان آغاز کردیم. زیرا سبک مبلمان خاصی مد نظرمان بود که رنگش می توانست تکلیف مابقی خریدهایمان را روشن کند. برای همین ابتدا از مبلمان آغاز کردیم و بعد مابقی وسایل خریداری شد.

فضا های بهینه و محبوب در دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ صورتی

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

به نظر خودمان گرمای خاصی که به خاطر نور بسیار زیبای موجود در خانه وجود دارد و آرامش خانه به خاطر وجود رنگ های آرام و شادش، واقعا حس یک خانه دنج و آرام را منتقل می نماید.

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

برای ما بودن کمدی که بتوانیم آن را پر از وسیله هایی کنیم که هرکدام به نحوی برایمان خاطره ساز است و یادگاری از عزیزانمان بوده، بسیار اهمیت داشت.

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

سر و کله زدن با کابینت ساز و رنگ کار خانه! به علت اینکه ما یک زمان بسیار محدود برای انجام کار های بازسازی خانه داشتیم و این بزرگترین دردسر و چالش بود. همچنین پیدا کردن مبلمان با طرح خاصی که مد نظرمان بود، کمی دردسر به وجود آورد.

توصیه های خانه با ترکیب رنگ صورتی برای فضای کم

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده نموده اید؟

کمد دیواری های قبلی خانه فقط کمد بودند، ما برای جبران کمبود فضا در اتاق خواب ها درون کمد دیواری ها را طبقه بندی و از کشو درون آن ها کمد ها استفاده کردیم. این گونه بود که فضای بسیار زیادی در کمد دیواری ها به وجود آمد. در هنگام خرید وسایل هم جادار بودن وسایل برایمان اولویت بود، یعنی برای خرید سرویس اتاق خواب، مدلی را انتخاب کردیم که فقط جنبه تزیینی نداشته و فضا هم داشته باشد. هم میز آرایش و هم زیر تخت خواب از هر طرف 2 عدد کشوی بسیار پهن و جادار دارد.

برای انتخاب میز تلویزیونی که علاوه بر سادگی اش سه کمد دارد هم کاربرد بسیاری داشت. در دکوراسیون آشپزخانه قبل از چیدمان وسایل، قسمت زیر اپن خالی بود و صاحبان خانه از آن برای میز ناهارخوری استفاده می کردند. اما ما برای جبران کمبود جا در آشپزخانه آن فضا را کابینت کردیم که یاری بسیاری به ما کرد.

به طور کلی در انتخاب وسایل خانه، علاوه بر آنچه که مد نظرمان بود، از نظر شکل و رنگ و سبک جا دار بودنش هم اهمیت بسیاری داشتند.

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می کنید؟

برای خرید مبلمان مبلمانی مد نظرمان بود که راحتی باشد و بتوان به طور روزمره از آن استفاده کرد، علاوه بر این می خواستیم کمی فرم کلاسیک و شیک را هم داشته باشد. یعنی صرفا یک مبلمان راحتی نباشد. بسیاری از مراکز خرید را گشتیم، اما در آخر مبلمان مد نظرمان را از نمایندگی شرکت سالونی در یافت آباد تهران پیدا کردیم. برای مابقی لوازم هم از مغازه های سطح شهر، پیج های اینستاگرام و فروشگاه ها استفاده کردیم.

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

ما همه وسایل و فضا های خانه را دوست داریم. واقعا انتخاب سخت است. مثلا میز ناهارخوری، دنج ترین فضایی است که می توانیم بنشینیم و از نور و آفتاب لذت ببریم. یا میز کنسول آبی رنگ حس بسیار زیبایی به ما منتقل می نماید. بوفه یادگاری هایمان در کنار همه این فضا ها و مبلمان هم جز دوست داشتنی ترین انتخاب های ما بوده است.

کدام فضا یا وسیله را کمتر از باقی قسمت ها دوست دارید؟

کابینت و کاشی های مابین کابینتی که به انتخاب خودمان نبود و نتوانستیم آن ها را تغییر بدهیم، کمتر دوست داریم. اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهیم، کابینت ها و کاشی ها خواهد بود.

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

کنسول آبی آخرین چیزی بود که برای خانه خریدیم و از یک مغازه خانه سفید در گوهردشت کرج تهیه شد.

آیا وسیله ای در خانه وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید؟ از چه متریالی برای ساختش استفاده نموده اید؟

برای دیزاین اتاق خواب از تعدادی عروسک دستبافت خودم استفاده کردم.

کدام تغییر دکوراسیون منزل خود را بیشتر دوست دارید؟

تغییر و انتخاب مدل کاغذ دیواری، زمانی که نصف دیوار ها را کاغذ کردیم تا متفاوت تر باشد، جزو دوست داشتنی ترین تغییراتمان بود.

ترکیب رنگ صورتی در دکوراسیون نشیمن

مبلمان:

حدود 35 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

میز تلویزیون:

850 هزار تومان

میز جلو مبلی:

1.5 میلیون تومان

میز جایگاه غذاخوری 8 نفره:

15 میلیون تومان

لوستر:

5 میلیون تومان، کار دست ایرانی

آباژور:

1.5 میلیون تومان

لوازم دکوری:

حدود 5 میلیون تومان

بوفه:

500 هزار تومان

کنسول:

3.5 میلیون تومان، کار دست ایرانی

فرش:

15 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

پرده پذیرایی و اتاق ها:

8 میلیون تومان

دکوراسیون اتاق خواب با ترکیب رنگ صورتی

سرویس خواب:

15 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

فرش اتاق خواب:

800 هزار تومان

لوستر:

2.5 میلیون تومان

آباژور:

دو عدد 500 هزار تومان

تشک:

1.5 میلیون تومان

روتختی:

5.5 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

دکوراسیون آشپزخانه با ترکیب رنگ صورتی

یخچال:

15 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

ماشین لباسشویی:

8 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

ماشین ظرفشویی:

9.5 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

فر:

7.5 میلیون تومان خریداری شده در سال 97

لوستر:

800 هزار تومان

میز و جایگاه غذاخوری دو نفره:

900 هزار تومان

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

خونه آبی ما دقیقا شبیه ماست یک خانه به سبک و سلیقه خودمان. به نظرم خانه هرکسی باید یک امضا از سلیقه و روحیات افراد ساکن همان خانه باشد، غیر تکراری و زیبا. رنگ های شاد در خانه می تواند واقعا حس شادی و گرما را به شما منتقل کند، پس از رنگ ها نترسید!

منبع: برترین ها
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1008

به "دکوراسیون خانه عروس؛ صورتی و رویایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون خانه عروس؛ صورتی و رویایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید