جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سرلشکر باقری

به گزارش تور استانبول، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس درباره جزئیات نشست غیرعلنی امروز، گفت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مباحث دقیق و مستند و منسجمی درباره توانمندی نظامی و دفاعی ایران و آمادگی کشورمان برای مقابله با هر گونه تهدید داشت.

جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سرلشکر باقری

به گزارش گروه سیاسی تور استانبول، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 27 خرداد 99) بعد از جلسه غیرعلنی امروز درباره جزییات آن، گفت: در جلسه امروز مجلس به دلیل طرح مباحث طبقه بندی شده به صورت غیرعلنی برگزار گردید، سردار سرلشکر محمدباقری رئیس ستاد کل نیرو های مسل مباحث دقیق و مستند و منسجمی را مطرح کردند که وی در این مباحث به توانمندی نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین آمادگی کشورمان برای مقابله با هر گونه تهدید اشاره کردند.

وی به همین دلیل اضافه نمود: رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در جلسه غیرعلنی امروز همچنین صندلی جمهوری اسلامی در منطقه و سطح دنیا از نظر نظامی و دفاعی اشاراتی را داشتند. همچنین سرلشکر باقری به محدودیت ها و مسائل هم پرداختند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه یکی از بهترین جلساتی که در طول سال های اخیر و روز های اخیر داشتیم جلسه غیرعلنی امروز بود که رئیس ستاد کل نیرو های مسلح اظهارات بسیار دقیق و خوبی را مطرح کردند.

فرهنگی درباره طرح مباحثی پیرامون اصلاح ساختار مجلس در جلسه غیرعلنی، گفت: موضوع مطرح شده در این نشست مربوط به اصلاح ساختار نبود بلکه مباحث داخلی را مطرح کردیم؛ بخشی از این مباحث به آسیب شناسی بود که به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی جمع بندی را در این باره مطرح کردند. ضمن اینکه نظرات، پیشنهادات و نقدها نمایندگان مجلس هم در این نشست مطرح شد.

وی در سرانجام گفت: در هر دو بخش جلسه غیرعلنی امروز مباحث مهمی مطرح شد که رئیس مجلس هم در سرانجام این نشست جمع بندی لازم را هم داشتند؛ از آنجا که جلسه به طول انجامید فرصت برگزاری بخشی از جلسه به صورت علنی و ارائه گزارش فراهم نشد. امیدواریم در شروع جلسه روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی را ارائه خواهند کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره زمان تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و انتخاب هیات رییسه آن اعلام کرد: در بازه زمانی قبل از شکل گیری کمیسیون ها وزرا و مسئولان مربوطه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و ارائه گزارش به نمایندگان فرصت تعامل و گفتگوات متقابل بین دو دستگاه را فراهم می نمایند. در مورد کمیسیون های تخصصی نیز شب گذشته تا ساعت حدود 1.5 بامداد کمیسیون مشترک هیات رییسه به همراه روسای شعب جلسه داشته و اعتراضات همکاران را آنالیز کردند. در نهایت مباحثی نهایی شد و با نظر هیات رییسه و روسای شعب مبنای شکل گیری کمیسیون ها امتیازبندی می باشد. امیدواریم تا سرانجام امروز عمده کمیسیون ها نهایی شده و ظرف چند روز آینده نیز مابقی آن ها نهایی می گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: امیدواریم از هفته آینده نیز کمیسیون ها بعد از انتخاب هیات رییسه کار خود را شروع می نماید. در این فرصت نیز مسئولان و وزرا با حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و ارائه گزارش با نمایندگان گفتگو و تعامل خواهند داشت و با دیدگاه های مجلس جدید نیز آشنا می شوند.

فرهنگی در ادامه با اشاره به تمایل مجلس یازدهم برای همکاری با ستاد نیرو های مسلح اعلام کرد: سردار باقری در بخشی از صحبت های خود به محدودیت ها و مسائل اشاره کردند و در عین حال افتخارات نظام ما همیشه این بوده که با همه محدودیت ها در زمینه های مختلف توانسته ایم به قدرت برتر منطقه و دنیا تبدیل شویم. امیدواریم مجلس یازدهم بتواند در راستای تامین احتیاج های اولیه ستاد نیرو های مسلح گام های موثری بردارد.

وی در سرانجام اضافه نمود: مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روز های یکشنبه و سه شنبه جلسه علنی خواهد داشت و پس از آن حدود یک هفته نماینده ها برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1053

به "جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سرلشکر باقری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سرلشکر باقری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید