تولد 2 توله شیر آفریقایی در تبریز

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تولد دو توله شیر در مرکز نگه داری باغلارباغی تبریز اطلاع داد.

تولد 2 توله شیر آفریقایی در تبریز

به گزارش ایسنا، میرمحسن حسینی قمی ضمن تایید خبر تولد دوتوله شیر در باغ وحش باغلارباغی تبریز، گفت: تولد دو توله شیر در باغلارباغی اتفاقی نادر و خبری مسرت بخش است؛ چرا که برای تحقق چنین اتفاقی، احتیاج به اقدامات تخصصی و خاص است، هر باغ وحشی نمی تواند از حیوانی گوشت خوار مانند شیر زاد و ولد داشته باشد.

وی اضافه نمود: با فراهم شدن شرایط تغذیه مناسب و احساس آرامش و امنیت در این مرکز، شیرها جفت گیری نموده و آدینه، هشتم شهریور دو توله شیر به جهان آمدند.

قمی با بیان این که برای حفظ آرامش شیرها، هیچ کسی اجازه ورود به محوطه توله شیرها را ندارد، گفت: برای جلوگیری از آشفتگی حیوانات، کسی وارد محل تولد توله شیرها نمی گردد، بعد از سپری شدن مدتی و با تثبیت شرایط، متخصصان، جنسیت توله شیرها را از نزدیک آنالیز می نمایند.

وی با بیان این که شیرهای نگهداری شده در باغلار باغی، شیر آفریقایی هستند، بیان نمود: شیر نر حدود سه سال قبل از باغ وحش ارم تهران خریداری شده و شیر ماده نیز از حدود 10 سال قبل در این باغ وحش نگهداری می گردد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید کارشناسان حفاظت محیط زیست از مرکز نگهداری باغلارباغی، گفت: شرایط این مرکز از لحاظ نگهداری و رسیدگی به تغذیه حیواناتی مانند شیر مناسب بوده است و در حال حاضر هیچ گونه نگرانی در مورد نگهداری حیوانات وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 321

به "تولد 2 توله شیر آفریقایی در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد 2 توله شیر آفریقایی در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید