ترکیه: اجلاس لندن قدرتمندی و نقش کلیدی ما در ناتو را ثابت کرد

یک سخنگوی حزب حاکم ترکیه گفت، اجلاس چند روز پیش سران ائتلاف ناتو در شهر لندن نشان داد این کشور یکی از قدرتمند ترین کشورهای عضو این ائتلاف و در عین حال یک عضو محوری در آن است.

ترکیه: اجلاس لندن قدرتمندی و نقش کلیدی ما در ناتو را ثابت کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان ترک، با رد صحبتهای کسانی که عضویت این کشور در ائتلاف ناتو را زیر سوال می برند، تاکید نمود، اجلاس اخیر ناتو در لندن صحبتهای آنها را باطل کرد.

چلیک با تاکید بر اینکه حذف ترکیه از ائتلاف ناتو به هیچ وجه مطرح نیست گفت: این نشست سران ناتو نه فقط ثابت کرد، ترکیه یکی از قدرتمندترین کشورهای عضو این ائتلاف است، بلکه همچنین در چند مقطع نیز نشان داد که ترکیه نقشی کلیدی و محوری در ائتلاف ناتو دارد.

او خاطر نشان کرد، ترکیه از اعضای پایه گذار ائتلاف ناتو بوده و به داشتن دومین ارتش بزرگ در ائتلاف ناتو به خود افتخار می نماید. چلیک اظهار کرد: مشارکتهای اقتصادی ما در ناتو غیرقابل انکار هستند.

چلیک گفت، ترکیه قابل اعتماد ترین عضو در ناتو است و این عقیده همیشه در نشستهایی که پشت درهای بسته برگزار شده اند هم مطرح شده است.

این سخنگوی حزب حاکم ترکیه، درباره یک یادداشت تفاهم امضا شده میان آنکارا و دولت توافق ملی لیبی در مورد موضوع ترسیم مرزهای دریایی در شرق دریای مدیترانه نیز اشاره نموده و گفت، این توافق بر حقوق حاکمیتی ترکیه در شرق دریای مدیترانه تاکید می نماید.

او توضیح داد: این یک توافق مطابق با قوانین بین المللی و قوانین دریایی و عرف سازمان ملل است. این توافق تصویب شده و در ادامه نزد سازمان ملل فرستاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 554

به "ترکیه: اجلاس لندن قدرتمندی و نقش کلیدی ما در ناتو را ثابت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اجلاس لندن قدرتمندی و نقش کلیدی ما در ناتو را ثابت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید