تایر پیرلی هوشمند می شود؛ افزایش ایمنی برای تمامی خودروهای در حال حرکت

به گزارش تور استانبول، ایده ساخت تایر هوشمندی که از طریق شبکه های اینترنتی با سیستم درونی خودرو ارتباط برقرار کرده و راننده را از شرایط آگاه سازد، مدت هاست که به دل مشغولی شرکت های مشهور تایر تبدیل شده است. در این زمینه شاهد رونمایی از نخستین نمونه تایر پیرلی هستیم که می تواند از طریق شبکه بی سیم 5G شرایط جاده را به اطلاع راننده رسانده و او را از رویدادهای خطرناک احتمالی آگاه کند. به گفته شرکت سازنده، تایر پیرلی می تواند با دیگر خودروهای جاده نیز در ارتباط باشد.

تایر پیرلی هوشمند می شود؛ افزایش ایمنی برای تمامی خودروهای در حال حرکت

تایر پیرلی مجهز به یک سنسور داخلی است. این سنسور تمامی اطلاعات مرتبط با تایر نظیر مدل آن، میزان مسافت طی شده، میزان عمر باقی مانده و رویدادهای مخاطره آمیز احتمالی را ضبط کرده و به راننده منتقل می کند. این اطلاعات برای استفاده توسط سیستم های دستیار رانندگی بسیار مفید خواهند بود و نقطه آغاز فعالیتی برای این سیستم ها هستند.

مزایا برای دیگر خودروها

فناوری موجود در تایر پیرلی علاوه بر مفید بودن برای خودرو مالک، به خودرو دیگر رانندگان نیز کمک می رساند. سیستم هوشمند این تایر به کمک فناوری ارتباطی 5G با دیگر رانندگان نیز ارتباط برقرار کرده و آن ها را از شرایط جاده آگاه می کند. برای مثال اگر خودرو در حال حرکت بر روی جاده ای خیس و لغزنده باشد، تایر پیرلی با ارسال هشداری به خودروی پشت سر او را از شرایط پیش رو آگاه خواهد کرد. پیش از پیرلی شرکت بریجستون نیز اقدام به ساخت تایر هوشمند کرده بود. این تایر مفهومی با دستیار کمکی راننده همگام می شد تا تجربه بهتری از رانندگی برای او فراهم سازد.

البته هر دو نمونه تایر هوشمند ارایه شده از سوی پیرلی و بریجستون تنها مدل هایی مفهومی هستند و برای فروش عرضه نشده اند. این مدل ها تنها نمونه ای از پیشرفت فناوری بوده و آینده ای تماما متصل را نوید می دهند. هنوز معین نیست تایر پیرلی و بریجستون در چه زمانی به بازار عرضه خواهند شد اما انتظار می رود در اواخر 2020 یا اوایل 2021 این تایرها را در بازار ببینیم.

منبع: whichcar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 747

به "تایر پیرلی هوشمند می شود؛ افزایش ایمنی برای تمامی خودروهای در حال حرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایر پیرلی هوشمند می شود؛ افزایش ایمنی برای تمامی خودروهای در حال حرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید