افزایش درخواست ها برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از یو اس ای تودی، صداها برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت بلندتر شده و علاوه بر دموکرات ها، تعدادی از جمهوریخواستار، از جمله ژنرال جان کلی و میک مولوینی، روسای سابق دفتر ریاست جمهوری ترامپ خواستار کنار گذاشته شدن وی از قدرت هستند.

افزایش درخواست ها برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت

در همین زمینه آدام کینزینگر، نماینده جمهوریخواه در مجلس نمایندگان نیز خواهان سلب صلاحیت از دونالد ترامپ شده است.

آدام کینزینگر تصریح نموده است که اجرای این متمم برای حفاظت از آمریکا لازم است.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه و از متحدان دونالد ترامپ گفته است که اکنون از اجرای متمم 25 قانون اساسی حمایت نمی کند ولی نباید آن را از گزینه ها روی میز خارج کرد، چرا که اگر اتفاقی بیفتد، می توان آن را اجرا کرد.

در جریان حمله شماری از خشونت طلبان هوادار دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه دست کم چهار نفر کشته و ده ها نفر بازداشت شدند.

پس از حمله شماری از خشونت طلبان هوادار دونالد ترامپ، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان از حزب دموکرات و چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا روز پنجشنبه 18 دی ماه خواهان برکناری رئیس جمهوری ایالات متحده با استناد به متمم 25 قانون اساسی این کشور شده اند.

نانسی پلوسی در یک کنفرانس خبری در ساختمان کنگره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به تحریک شورش مسلحانه علیه ایالات متحده متهم کرد.

نانسی پلوسی گفته است، اگر معاون رئیس جمهوری و کابینه اجرای متمم قانون اساسی را آغاز ننمایند، احتمالاً کنگره استیضاح را آغاز خواهد نمود.

نانسی پلوسی به معاون رئیس جمهوری آمریکا تا شامگاه پنجشنبه فرست داده است که متمم 25 قانون اساسی را اجرا کند.

در همین حال، چاک شومر نیز از اعضای کابینه و مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا خواسته است با اجرای متمم 25 قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ اقدام نمایند.

رسانه های آمریکایی نیز می گویند، مایک پنس تمایلی به اجرای متمم 25 قانون اساسی ندارد.

تا به امروز متمم 25 قانون اساسی آمریکا در این کشور به کار گرفته نشده است. اما براساس این متمم معاون رئیس جمهوری و کابینه دولت می توانند در صورتی که رئیس جمهوری نتواند وظایف خود را انجام دهد، معاون رئیس جمهوری جایگزین او خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1421

به "افزایش درخواست ها برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش درخواست ها برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید