ابلاغ شیوه نامه صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، پیرو درخواست تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری و با توجه به احتیاج بعضی اشخاص حقوقی مبنی بر اتصال کارت بانکی به حساب های خود و استفاده از ابزارهای کارتی برای پرداخت هزینه های روزمره و نظر به اینکه کارت بانکی در زمره ابزار پرداخت خُرد و صرفا برای استفاده یک شخص حقیقی محسوب می گردد، آنالیز های همه جانبه ای با همفکری بخش های تخصصی داخلی این بانک و شبکه بانکی کشور صورت پذیرفته و در جلسه شماره 188 مورخ 1399.12.9 کمیسیون محترم پولی و بانکی، شیوه نامه صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی مشتمل بر 13 ماده و 13 تبصره تصویب شد.

ابلاغ شیوه نامه صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی

بانک ها و موسسات اعتباری در ارائه این محصول الزامی ندارند و مشروط به رعایت کامل این شیوه نامه و رعایت ریسک های مترتبه، مختار به اجابت درخواست های واصله خواهند بود و درصورت پذیرش ارائه این محصول، موظفند متقاضیان صدور کارت برداشت ریالی را از مفاد این شیوه نامه که مرتبط با ایشان می باشد، مطلع و تعهدات مربوطه را اخذ نمایند. بعضی مواد مهم این شیوه نامه به توضیح زیر است:

- موسسه اعتباری مکلف است بنا به درخواست امضادار مجاز، هنگام صدور کارت برداشت ریالی اساسنامه مشتری و آخرین آگهی تغییرات مندرج در روزنامه رسمی را به منظور شناسایی امضادار مجاز آنالیز کند و صدور کارت برداشت ریالی صرفا برای امضاءدار مجاز امکان پذیر بوده و ضروری است سایر امضاداران وکالتنامه رسمی مربوطه مبنی بر صدور کارت برداشت ریالی برای امضادار مجاز و حق برداشت به تنهایی را به موسسه اعتباری ارائه دهند.

- آثار حقوقی مربوط به برداشت از حساب ریالیمشتری، توسط امضادار مجاز (دارنده کارت)، بدون نظرداشت شرایط برداشت از حساب مزبور، از قبیل چند امضایی، ممهور به مهر شرکت و سایر شرایط برداشت به عهده مشتری می باشد.

- به ازای هر حساب صرفا امکان صدور یک کارت برداشت ریالی میسر می باشد.

- تمام تراکنش های مجاز کارتی اعم از درون بانکی و بین بانکی، در کلیه ابزارهای پذیرش با رعایت کامل دستورالعمل های صادره مربوطه، برای کارت های موضوع این شیوه نامه مجاز خواهد بود. کد محصول شماره 88 در گروه محصولات Debit برای کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی تخصیص یافته است. موسسه اعتباری می تواند در صورت درخواست مشتری، برای کارت صادره، به تفکیک و در چارچوب ضوابط سقف ها و استاندارد های اعلامی بانک مرکزی، نسبت به معین سقف مبلغی، تعدادی و نوع تراکنش های مجاز، همچنین درگاه های قابل استفاده و در صورت امکان پذیرندگان فروشگاهی، اقدام کند.

- کارمزد صدور کارت برداشت ریالی برای مشتری، حداکثر دو برابر کارمزد صدور کارت مغناطیسی یا هوشمند است و به عهده مشتری خواهد بود.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1603

به "ابلاغ شیوه نامه صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ شیوه نامه صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید