آنتی بیوتیک جدیدی که همچون اسب تروا عمل می نماید

به گزارش تور استانبول، داروشناسان توانسته اند نوع جدیدی آنتی بیوتیک بسازند که همچون داستان اسطوره ای اسب تروا، باکتری ها را اغوا می نماید تا به آنها اجازه ورود دهد و سپس آنها را نابود می نماید.

آنتی بیوتیک جدیدی که همچون اسب تروا عمل می نماید

به گزارش تور استانبول، دانشمندان می گویند که نتایج اولیه تست این آنتی بیوتیک بسیار امیدبخش بوده است.

این دارو که محصول شرکت داروسازی شیونوگی است روی 448 نفر آزمایش و گزارش شده روی کسانی که به عفونت ادرار و کلیه دچار شده بودند اثر درمانی مشابه با آنتی بیوتیک های رایج داشته است.

کارشناسان می گویند که یافته های این آزمایشات امیدوارنماینده است.

دکتر سیمون پورتسموس که سرپرستی این تحقیقات را برعهده داشته می گوید: در جریان یک عفونت حاد یکی از پاسخ های معمول سیستم ایمنی بدن ما این است که محیطی کم-آهن در بدن ایجاد می نماید. در پاسخ به این وضعیت باکتری ها آغاز به جذب بیشتر آهن می نمایند. در این زمان است که آنتی بیوتیک جدید موسوم به سِفای دروکول (cefiderocol)، خود را به ذرات آهن می چسباند و باکتری ها با اشتباهی مرگبار به آن اجازه عبور از سیستم ایمنی خود را می دهند.

نتایج آزمایش این داروی جدید در مجله لنست منتشر شده است.

به گفته دکتر پورتسموس، سِفای دروکول یک آنتی بیوتیک ایمن و تحمل پذیر است.

تحقیق درباره آنتی بیوتیک های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال های اخیر بسیاری از باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک های رایج مقاوم شده اند و درمان بیماری های ناشی از آنها بسیار سخت شده است.

بنابر گزارش بی بی سی، یک مطالعه درباره مقاوم شدن باکتری ها پیش بینی نموده با وضعیت موجود تا سال 2050 سالانه 10 میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری های ناشی از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک از دست خواهند داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 73

به "آنتی بیوتیک جدیدی که همچون اسب تروا عمل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بیوتیک جدیدی که همچون اسب تروا عمل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید