آمریکایی ها قصد خروج از خاک عراق را ندارند، لزوم شفافیت مواضع دولت

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، سعد الکعبی کارشناس مسائل امنیتی عراق سخنانی را در خصوص خروج نظامیان ایالات متحده آمریکا در این کشور مطرح نمود.

آمریکایی ها قصد خروج از خاک عراق را ندارند، لزوم شفافیت مواضع دولت

بر اساس این گزارش، این کارشناس مسائل امنیتی عنوان کرد: اظهارات مقامات آمریکایی که اخیراً مطرح شده است، حاکی از آن است که آنها تصمیمی برای خارج ساختن نیروهای نظامی خود از خاک عراق ندارند.

سعد الکعبی در ادامه یادآور شد: دولت عراق باید مواضع خود در این زمینه را به صورت شفاف اعلام کند. دولت باید موضوع تداوم حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک عراق را برای همگان معین نماید.

پیش از این، هادی العارمی رئیس ائتلاف فتح عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.

رئیس ائتلاف فتح همچنین عنوان کرد: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی پذیریم. ما نمی خواهیم هیچ گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.

العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1601

به "آمریکایی ها قصد خروج از خاک عراق را ندارند، لزوم شفافیت مواضع دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها قصد خروج از خاک عراق را ندارند، لزوم شفافیت مواضع دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید