آمادگی گیلان برای مواجهه با طغیان بیماری گوارشی در آستارا

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/گیلان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، گفت: آمادگی لازم در استان گیلان برای مواجهه با طغیان احتمالی بیماری گوارشی در شهرستان مرزی بندر آستارا وجود دارد.

آمادگی گیلان برای مواجهه با طغیان بیماری گوارشی در آستارا

دکتر سیدحسن میری در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا، در گفت و گو با تور استانبول، اظهار کرد: از همان لحظات اولیه شیوع بیماری گوارشی همراه با اسهال و استفراغ در آستارا که درصدی از اطفال و درصدی از بزرگسالان مبتلا شده اند، کوشش های تأثیرگذاری در بیمارستان شهید دکتر بهشتی و مدیریت بهداشت و درمان شهرستان مرزی بندر آستارا شده است.

وی با بیان اینکه در همان ساعات اولیه اطلاع رسانی توسط مسئولان شهرستانی انجام و کارگروه های بهداشتی و دانشگاهی تشکیل شده است، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم اجرا شده و آمادگی برای طغیان احتمالی این بیماری وجود دارد.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان اضافه نمود: همه پیش بینی ها برای تأمین دارو، تجهیزات و تخت اجرا شده است.

دکتر میری با تأکید بر اینکه هم اکنون بخش NICU بیمارستان شهید بهشتی که افتتاح نشده است، زودتر از موئد افتتاح برای این منظور اختصاص یافت، اعلام نمود: 10 تخت جدید نیز برای این بخش اضافه شد.

وی با بیان اینکه در صورت احتیاج تخت های خالی بخش جراحی این بیمارستان هم برای این منظور اختصاص می یابد، توضیح داد: بیمارستان های همجوار، مراکز بهداشتی و درمانگاه های دیگر نیز در صورت احتیاج برای بستری بیماران اقدام خواهند کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه بستری بیماران مبتلا به این بیماری گوارشی را امروز (آدینه 26 اردیبهشت) نداشتیم، افزود: به نظر می رسد، بیماری در حال کنترل است و مردم با رعایت اصول بهداشتی می توانند نقش مهمی را در این زمینه داشته باشند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه امیدواریم هیچ گونه پیشرفتی از جانب این بیماری نباشد، شرح داد: آمادگی از نظر پرسنل، نیروهای انسانی و پرستار وجود دارد که در صورت طغیان بیماری برای خدمت بکار گرفته شوند.

به گزارش تور استانبول، از روز سه شنبه (23 اردیبهشت)، تعدادی از بچه ها بین 2 الی 7 سال در شهرستان مرزی بندر آستارا به دلیل نوعی بیماری گوارشی که با استفراغ و اسهال همراه است، به مرکز اورژانس و درمانگاه های شهرستان مراجعه نموده اند که بالغ بر 14 نفر بستری شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1025

به "آمادگی گیلان برای مواجهه با طغیان بیماری گوارشی در آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی گیلان برای مواجهه با طغیان بیماری گوارشی در آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید