آسان ترین روش تشخیص مرگبارترین سرطان

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران : متخصصان انگلیسی آسان ترین روش تشخیص تومورهای مغزی را کشف کردند.

آسان ترین روش تشخیص مرگبارترین سرطان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران و به نقل از اکسپرس، تومور مغزی یکی از مرگبارترین سرطان های شناخته شده در جهان است. تومور مغزی زمانی به وجود می آید که سلول های مغز به صورت غیرطبیعی اقدام به تکثیر های متوالی می کنند. تومور های مغزی براساس سرعت رشد و احتمال بازگشت آن ها پس از درمان دسته بندی می شوند.

علائم تومور مغزی بستگی به منطقه ای از مغز دارد که درگیر این بیماری شده است که نشان دهنده شدت رشد تومور است. شناسایی سریع ابتلا به تومور مغزی می تواند فرایند درمانی این بیماری را تسهیل کند و خطر مرگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. سردرد می تواند یکی از علائم رایج ابتلا به تومور مغزی باشد، اما سوال اصلی این است که چه نوع سردردی نشان دهنده ابتلا به تومور است؟

متخصصان انگلیسی می گویند سردرد یکی از علائم رایج ابتلا به تومور مغزی است. با این حال، ما شاهد آن هستیم که انسان های سالم نیز گاهی دچار سردرد می شوند. سردرد می تواند ناشی از دلایل ساده ای همانند استرس و یا حتی کم آبی بدن باشد. از این رو، تشخیص دلیل سردرد یکی از چالش ها در این زمینه است.

مرکز تحقیقات نورولوژی لندن در این زمینه گفت: تقریباً 50 درصد افرادی که به تومور مغزی مبتلا شده اند از سردرد دائمی گلایه داشته اند. سردرد نخستین علامتی بوده است که این بیماران پس از مشاهده آن به پزشک عمومی مراجعه کرده اند.

در واقع تومور مغزی باعث سردرد نمی گردد، زیرا مغز حسگر های درد ندارد که باعث درک این حس گردد. ریشه سردرد به این مسئله بازمی گردد که با رشد تومور مغزی فشار به رگ های خونی مغز افزایش می یابد و احساس سردرد در بیمار به وجود می آید. همچنین این سردرد می تواند ناشی از توقف فرایند انتقال مایع مغزی - نخاعی در سر به دلیل فشار تومور باشد.

از این رو، متخصصان مغز و اعصاب می گویند سردرد ناشی از تومور مغزی متفاوت تر از سردرد های معمولی است. سردرد مرتبط با تومور مغزی به طور معمول در اول صبح و به ویژه زمانی که فرد تازه از بستر برخاسته، بسیار شدید است.

سردرد های معمولی کوتاه تر و ملایم تر است و غالباً با یک مسکن قابل تسکین است. با این حال، سردرد ناشی از تومور مغزی به مرور زمان شدیدتر می گردد و می تواند مانند میگرن به نظر برسد. همچنین این سردرد می تواند مانند درد ضربانی مشاهده گردد.

اگر سردردتان با استفراغ، تغییر در حافظه یا شخصیت، ضعف در عضلات، ضعف در سخن گفتن، و مسائل بینایی همراه بود حتما به پزشک مراجعه کنید، زیرا این علائم و وقوع توامان آن ها می تواند نشانه ای از مسائل حادتر و بزرگتر دیگر باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1346

به "آسان ترین روش تشخیص مرگبارترین سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان ترین روش تشخیص مرگبارترین سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید