یک روش ساده و مقرون به صرفه برای تامین نور گیاهان آپارتمانی

به گزارش تور استانبول، هیچ گیاهی نمی تواند برای مدت طولانی در تاریکی زندگی کند و کم نوری، گیاهان آپارتمانی شما را خراب خواهد نمود. استفاده از چراغ رشد یک راهکار خوب است، اما می تواند خیلی مناسب و مقرون به صرفه یا خیلی گران دربیاید پس به این نکات دقت کنید.

یک روش ساده و مقرون به صرفه برای تامین نور گیاهان آپارتمانی

به گزارش همشهری، گیاهان در زیر نور های LED معمولی رشد می نمایند. گلدان های آپارتمانی می توانند احتیاج نوری خود را از نور مصنوعی هم تامین نمایند و این خبر خوبی است. بخش توسعه دانشگاه مینه سوتا در مقاله ای شرح می دهد که نور کافی، فارغ از نوع آن، برای رشد گیاهان سالم مهم است.

تعداد زیادی گیاه وجود دارد که شرایط نور میانه را تحمل می نماید، اما هیچ گیاهی نمی تواند برای مدت طولانی در تاریکی زندگی کند. هنگامی که گیاهان فاقد نور هستند، کلروفیل (رنگدانه سبز) فراوری نمی نمایند و ممکن است به رنگ سبز کمرنگ تا زرد یا حتی سفید دربیایند.

ساقه های گیاه علفی می شوند، بلند و نازک، و به نظر می رسد که خود را به سمت منبع نور می کشند. گیاهانی که نور کافی ندارند نیز ممکن است برگ های خود، به خصوص برگ های پیرتر را از دست بدهند.

حتی ممکن است برگ های یک گیاه رنگارنگ و ابلق به رنگ سبز ساده برگردند و گیاهان گلدار هم ممکن است نتوانند گل بدهند با این حال، گیاهانی که در معرض نور زیاد قرار می گیرند هم مشکل پیدا می نمایند و با سوختگی و سفید شدن برگ ها روبرو می شوند.

استفاده از چراغ رشد راهی برای تامین نور مورد احتیاج گیاهان است.

برای تامین نور گیاه می توانید از لامپ بهره ببرید. چراغ های رشد گیاه خاص نیستند، اما قوی هستند. نور و روشنی باعث رشد گیاهان می گردد و بهتر است به گیاه نزدیک باشد، البته نه در حدی که باعث سوختگی گردد.

هوس پلنت نوشت، برای رشد بیشتر گیاهان آپارتمانی، از لامپ های بین 4000 تا 6000 کلوین بهره ببرید، زیرا دمای رنگ لامپ از طیف کاملی از رنگ ها - سرد و گرم - وام می گیرد. با استفاده از این چراغ ها، می توانید رشدی را که در گلخانه یا بیرون از خانه دریافت می کنید، تقلید کنید.

محدوده 4 تا 6 هزار کلوین، رنگ مناسب و انرژی کافی برای رشد گیاه را تامین می نماید.

اگر می خواهید چراغ رشد تهیه کنید بهتر است دقت کنید که این چراغ ها از LED معمولی قوی تر هستند، اما بدانید که هیچ رنگ جادویی ای وجود ندارد و این چراغ های رشد نسبت به لامپ های معمولی فزونی خاصی ندارند، فقط روشن تر هستند یعنی دیود های بیشتر و قدرت بیشتری دارند.

پس اگر چراغ روشنی در خانه دارید که می توانید به گیاهان خود نزدیک کنید، در واقع یک چراغ رشد دارید. راه پیدا کردن چنین چراغی این است که ببینید اگر نور آن به میزان ای روشن است که چشم دوختن به آن ناراحت نماینده می گردد، آن چراغ برای گیاه شما مناسب است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2131

به "یک روش ساده و مقرون به صرفه برای تامین نور گیاهان آپارتمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک روش ساده و مقرون به صرفه برای تامین نور گیاهان آپارتمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید