چند خبر از تیم ملی؛ از بازی محبت آمیز با لیبریا تا جزئیات سفر هیئت ایرانی به عراق

به گزارش تور استانبول، فدراسیون فوتبال در حال تدارک دیداری محبت آمیز برای تیم ملی است که در این بین فدراسیون لیبریا نیز مذاکراتی با فدراسیون فوتبال ایران داشته است.

چند خبر از تیم ملی؛ از بازی محبت آمیز با لیبریا تا جزئیات سفر هیئت ایرانی به عراق

به گزارش خبرنگار ورزشی تور استانبول، برنامه های فدراسیون فوتبال برای تیم ملی فوتبال کشورمان تا دیدار با عراق بسیار فشرده و البته حساس است. از سفر هیئت ایرانی به بصره برای بررسی شرایط میزبانی تا سفر رئیس فدراسیون فوتبال عراق به تهران و جلسه با مهدی تاج و البته هماهنگی دیدار محبت آمیز برای فیفادی پیش رو که هنوز قطعی نشده است.

هیئت ایرانی که شامل محمدرضا ساکت، رضا نقی پور و مهدی خراطی می شود، قرار است روز چهارشنبه به عراق سفر کند و راهی شهر بصره شود، شهری که میزبان دیدار روز 23 آبان ماه عراق مقابل ایران خواهد بود تا پرونده دیدارهای دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین در گروه C بسته شود.

با توجه به اینکه عراقی ها به تازگی پیروز به کسب میزبانی دیدارهای بین المللی شده اند، حساسیت درباره میزبانی آنها بیشتر است. همچنین شلوغی ها و تظاهرات اخیر در این کشور نیز به حساسیت ها افزوده است. با این حال هیئت ایرانی اعزامی به بصره قرار است شرایط میزبانی، محل برپایی تمرینات، هتل محل اقامت تیم ملی و همچنین سایر موضوعات مرتبط با فرآیند برگزاری مسابقه را بررسی کنند و با ارائه گزارشی کامل از این اتفاقات روز شنبه به ایران بازگردند.

از طرفی عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق روز شنبه برای برپایی جلسه با مهدی تاج وارد تهران می شود. البته این احتمال وجود دارد که جلسه رؤسای دو فدراسیون ایران و عراق برخلاف اعلام قبلی با یک روز تأخیر در روز یکشنبه برگزار شود که در این جلسه امکان تصمیم گیری جدیدی در خصوص شرایط میزبانی عراق وجود دارد. با توجه به اینکه شلوغی ها در عراق حساسیت را برای میزبانی افزایش داده، این جلسه قرار است برای پیش بینی و جلوگیری از هرگونه تنش پیرامون مسابقه دو تیم عراق و ایران برگزار شود، جلسه ای که یا راهکارهایی را درباره کاهش تنش ها به دنبال خواهد داشت یا درباره تغییر شرایط میزبانی تصمیم گیری خواهد شد.

فدراسیون فوتبال همچنان در تلاش است تا برای فیفادی پیش رو و بعد از دیدار با عراق، در روز 28 آبان ماه دیداری محبت آمیز را برای تیم ملی فراهم کند. گزینه هایی برای برگزاری دیدار محبت آمیز در این تاریخ مطرح شده اند که چند تیم آسیایی و آفریقایی هستند و البته آن طور که در شبکه های اجتماعی مطرح شده، تیم ملی لیبریا نیز یکی از این گزینه هاست. فدراسیون لیبریا پیشنهادی را به فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری دیدار محبت آمیز مطرح کرده، اما فدراسیون برای انتخاب گزینه نهایی هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است. تصمیم گیری در این خصوص تا خاتمه هفته نهایی می شود تا شاگردان مارک ویلموتس حریف بعدی خود را برای برگزاری دیدار محبت آمیز بشناسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 508

به "چند خبر از تیم ملی؛ از بازی محبت آمیز با لیبریا تا جزئیات سفر هیئت ایرانی به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند خبر از تیم ملی؛ از بازی محبت آمیز با لیبریا تا جزئیات سفر هیئت ایرانی به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید