زنی که 25 سال ناخن های دستش را نگرفت!

به گزارش تور استانبول، دایانا آرمسترانگ از مینه سوتا آمریکا، رکورد های جهانی گینس در طولانی ترین ناخن روی یک جفت دست در قسمت زنان را از آن خود کرد.

زنی که 25 سال ناخن های دستش را نگرفت!

به گزارش خبرنگاران، آخرین باری که آرمسترانگ از ناخن گیر استفاده کرد، در سال 1997 میلادی یعنی 25 سال پیش بود. او در آن سال دختر 16 ساله خود را بر اثر حمله آسم از دست داد و از آن تاریخ دیگر ناخن هایش را کوتاه نکرد.

دختر او که لاتیشا نام داشت، کسی بود که ناخن های مادر را به طور مرتب مانیکور می کرد.

هر دو دست این 63 ساله دارای طول ناخن 12.8 متر هستند. انگشت شست راست او از تمام پنجه های فردی او بلندترین است و مقدار آن 121 سانتیمتر است، در حالی که ناخن صورتی چپ او کوتاه ترین ناخن او 91 سانتیمتر است.

آخرین باری که آرمسترانگ از ناخن گیر استفاده کرد در سال 1997 بود. او پس از مرگ دختر 16 ساله اش، لاتیشا، که در خواب بر اثر حمله آسم جان خود را از دست داد، کوتاه کردن ناخن انگشتان خود را متوقف کرد. لاتیشا کسی بود که به طور مرتب ناخن های مادرش را مانیکور می کرد -، اما پس از مرگ او، آرمسترانگ عهد کرد که دیگر آن ها را کوتاه نکند.

او می گوید: هر زمان که به قطع کردن آن ها فکر می کردم، به لرزه می افتادم که انگار دوباره آن غم را پشت سر می گذارم. من نمی خواستم دوباره آن را تجربه کنم، بنابراین فقط آن ها را نگه داشتم. آرمسترانگ به شبکه محلی فاکس گفت: مثل این است که او را نزدیک خود نگه دارم.

وقتی آغاز به پرورش آن ها کردم، قرار نبود در کتاب رکورد های جهانی گینس ثبت گردد. اکنون از زمانی که هستم، به مردم می گویم: شما نباید مردم را قضاوت کنید، زیرا نمی دانید مردم چه چیزی را پشت سر گذاشته اند.

ناخن های بلند آرمسترانگ بعضی از کار های ساده مانند برداشتن وسایل از روی زمین و بستن زیپ ها را بسیار سخت نموده است. راه چاره او؟ از انگشتان پا برای گرفتن اشیا از روی زمین استفاده می نماید.

او اعلام نمود: اگر مجبور باشم از زمین پول جمع کنم، می توانم اسکناس ها را بردارم. اما اگر پول خرد را روی زمین بیاندازم، همان جا باقی می ماند!

آرمسترانگ نیز رانندگی را متوقف نموده است، زیرا ناخن های او راهنمایی یک وسیله نقلیه را بسیار سخت نموده است.

فرایند انجام مانیکور نیز پیچیده است. او هر چهار تا پنج سال یک بار به سالن زیبایی می رود. دستان او به 15 تا 20 بطری لاک ناخن و یک ابزار نجاری برای سوهان احتیاج دارد.

او حتی نوه هایش را برای یاری به رنگ آمیزی انگشتانش که دوست دارند آن ها را با الگو ها و طرح های روشن رنگ آمیزی نمایند، استخدام می نماید.

آرمسترانگ فاش کرد: فکر می کنم او [لاتیشا]به من افتخار می نماید، زیرا او آخرین کسی است که ناخن های من را درست نموده است. هنگامی که ناخن هایم را رشد می دهم به او فکر می کنم، دخترم است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2105

به "زنی که 25 سال ناخن های دستش را نگرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنی که 25 سال ناخن های دستش را نگرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید