ترفندی برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

به گزارش تور استانبول، هر کدام از ما از انجام دادن بعضی از کار ها مثل خرد کردن پیاز، پوست کندن سیر و ... عاجزیم. به طوری که شاید بخواهیم از انجام دادن شان فراری باشیم. برای من جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز ، یکی از سخت ترین کارهاست که همیشه از آن فراری بودم یا با نفرت انجام دادم. هیچ وقت نتوانستم پوست یک تخم مرغ پخته گردیده را بدون آن که صد ها قسمت گردد، جدا کنم. اما با یاد دریافت ترفندی سریع و آسان یاد گرفتم پوست تخم مرغ آب پز را به راحتی جدا کنم. برای یاد دریافت این ترفند ساده و باورنکردنی با ما همراه باشید!

ترفندی برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

بعضی روش ها ریختن سرکه یا کمی نوشابه را برای پختن تخم مرغ پیشنهاد می نمایند. اما به عقیده من این روش ها همیشه جوابگو نیستند. برای پختن تخم مرغ ابتدا یک قابلمه بردارید. تخم مرغ ها را به یک سبد فلزی انتقال دهید. سبد را داخل قابلمه قرار دهید و روی شعله ملایم قرار دهید. وقتی تخم مرغ ها آغاز به جوشیدن کردند، بعد از 14 دقیقه جوش خوردن، تخم مرغ ها را به ظرفی پر از آب و یخ انتقال دهید تا فرآیند پخت و پز متوقف گردد. سپس با یکی از روش های زیر تخم مرغ را پوست بکنید.

روش اول جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

تخم مرغ ها را از آب یخ خارج نموده و روی یک میز یا سطح سخت با دست عقب و جلو کنید تا تمام سطح پوست تخم مرغ ترک بخورد. سپس از قسمت های بزرگ تر آغاز به لایه برداری کنید. می توانید این کار را زیر شیر آب سرد نیز انجام دهید.

روش دوم

این روش فوق العاده سرگرم نماینده است! برای جدا کردن پوست تخم مرغ یک شیشه در بسته مانند شیشه مربا را کمی آب ریخته و تخم مرغ را داخل آن قرار دهید. در شیشه را بسته و آغاز به تکان دادن ظرف کنید. تکان دادن ظرف باعث جدا شدن پوست تخم مرغ و آب داخل شیشه باعث از بین رفتن پوسته ها خواهد شد.

روش سوم

برای آغاز، تخم مرغ را روی یک سطح سخت قرار دهید. سپس یک قاشق برداشته و با دقت بین پوسته و تخم مرغ وارد کنید. قاشق را آرام بچرخانید تا پوسته کاملا جدا گردد.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 51

به "ترفندی برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندی برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید