آمادگی ایران و عمان بر توسعه همکاری در زمینه های آموزشی و پرورشی

به گزارش تور استانبول، سفیر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه 11 دی ماه 1398 با خانم مدیحه بنت احمد الشیبانیه وزیر آموزش و پرورش سلطنت عمان ملاقات و گفت وگو کرد.

آمادگی ایران و عمان بر توسعه همکاری در زمینه های آموزشی و پرورشی

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تور استانبول، در این ملاقات که سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، دو طرف درباره همکاری های دوجانبه بویژه در زمینه آموزشی و پرورشی و راه اندازی مجدد مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط را مورد آنالیز قرار دادند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در این ملاقات با ابلاغ سلام وزیر آموزش و پرورش به همتای عمانی و دعوت از او برای سفر به تهران، به ظرفیت های عظیم در زمینه دانش، فنآوری، تحقیق و نوآوری فناوری های نوین آموزش و پرورش ایران اشاره نمود و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری ها و انتقال تجارب باکشور عمان تاکید نمود.

سفیر ایران در عمان همچنین با اشاره به تفاهمنامه موجود میان دو کشور در زمینه مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط، گفت: کوشش های خوبی برای راه اندازی مجدد این مرکز در مسقط صورت گرفته است و با تعاملات مثبتی که میان وزارت آموزش و پرورش عمان و رایزنی فرهنگی ایران صورت گرفته در انتظار شروع رسمی فعالیت مرکز در آینده نزدیک هستیم.

در این ملاقات مدیحه بنت احمد الشیبانیه وزیر آموزش و پرورش سلطنت عمان نیز با استقبال از توسعه همکاری های دوجانبه، آمادگی خود را برای سفر به ایران و مشاهده امکانات و پیشرفت های کشورمان در زمینه آموزشی بویژه ارایه فرصت ها و عدالت آموزشی، رویکردهای تحصیلی در نظام آموزشی و تبادل تورهای مطالعاتی و فناوری و بهره گیری از تجربیات مختلف مراحل تحصیلی، اظهار داشت.

وی گفت: راهبردهای آموزشی عمان برای بیست سال آینده بر پایه نیازهای تخصصی آموزشی، علمی و فناوری کشور تدوین شده است و وزارت آموزش و پرورش از هرگونه همکاری که بتواند به پیشرفت این برنامه یاری کند، استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 580

به "آمادگی ایران و عمان بر توسعه همکاری در زمینه های آموزشی و پرورشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران و عمان بر توسعه همکاری در زمینه های آموزشی و پرورشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید