5 راه برای تمدید اقامت در استرالیا

به گزارش تور استانبول، اگر دارای مجوز موقت اقامت در استرالیا هستید و می خواهید آن را تمدید کنید، گزینه های متنوعی پیش روی شما واقع شده است که 5 مورد از آن ها متداول تر هستند و پیچیدگی نسبتا کمتری دارند. برای آشنایی با این راه ها، با خبرنگاران همراه باشید.

5 راه برای تمدید اقامت در استرالیا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دکترای مدیریت در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

استرالیا با اقتصاد پویا و موقعیت های کاری فراوان، کشور مناسبی برای مهاجرت است ولی دریافت اقامت دائم در این کشور کار چندان آسانی نیست و به همین دلیل بیشتر افراد با استفاده از مجوز اقامت موقت به آن سفر نموده و بعد به اشکال مختلف آن را تمدید می نمایند. 5 مورد از رایج ترین راه های تمدید مجوز موقت اقامت در استرالیا به توضیح زیر هستند:

ویزای کار و تعطیلات برای سال دوم

اگر با ویزای کار و تعطیلات به استرالیا مهاجرت نموده اید، بعد از یک سال الزاما باید برای دریافت ویزای کار و تعطیلات سال دوم درخواست بدهید. متقاضیان این ویزا باید حائز شرایط خاصی باشند از جمله داشتن بیمه درمانی، محدودیت سنی 18 تا 31 سال و ... علاوه بر این متقاضی باید مدت 3 ماه از ویزای سال اول خود را به کار قانونی در منطقه ای تعیین گذرانده باشد. به خاطر داشته باشید که اگر درخواست ویزای کار و تعطیلات برای سال دوم استرالیا، در داخل این کشور ارائه گردد، متقاضی در زمان تائید درخواست حتما باید در استرالیا حضور داشته باشد و بالعکس.

ویزای موقت کار (زیرگروه 457)

ویزای موقت کار یا ویزای 457 برای نیروی کار متخصص و صرفا جهت اشتغال در یک موقعیت کاری تعیین به مدت چهار سال صادر می گردد و متقاضی حتما باید توسط یک کارفرمای فعال در استرالیا (تنها در صورتی که کارفرما نتواند از شهروندان یا ساکنان این کشور برای اشتغال در یک موقعیت شغلی خاص استفاده کند) دعوت به کار گردد. دارنده ویزای 457 می تواند به همراه خانواده خود در استرالیا اقامت کند و همزمان مجاز است برای دریافت اقامت دائمی این کشور درخواست بدهد.

ویزای دائمی نیروی کار نخبه (زیرگروه 190)

این نوع ویزا صرفا برای نیروهای کار متخصصی که پیروز به گذراندن آزمون اشتغال در استرالیا شده اند، صادر می گردد و دارنده آن می تواند به طور دائم در این کشور اقامت کند. متقاضی این ویزا در صورت قبولی در آزمون، توسط دولت مرکزی یا مؤسسات دولتی ناحیه ای خاص از استرالیا انتخاب می گردد که این مسئله با یک دعوت نامه رسمی به او ابلاغ خواهد شد. برای درخواست این ویزا، متقاضی باید کمتر از 50 سال سن داشته باشد و برای اشتغال در یکی از موارد ذکرشده در فهرست مشاغل موردنیاز در استرالیا انتخاب گردد و همچنین باید به زبان انگلیس مسلط باشد.

ویزای نامزدی (زیرگروه 801)

ویزای نامزدی برای دادن مجوز اقامت دائمی به متقاضیانی که قصد ازدواج با یکی از شهروندان یا ساکنان واجد شرایط استرالیا و نیوزیلند دارند، صادر می گردد. برای دریافت ویزای نامزدی، متقاضی ابتدا باید برای دریافت ویزای نامزدی موقت (زیرگروه 820) اقدام کند. در زمان درخواست این ویزا و همچنین صدور آن باید در استرالیا حضور داشته باشید. برای دریافت ویزای ازدواج باید بتوانید رابطه جدی و منجر به ازدواج (نامزدی یا اشکال متعارف در استرالیا) خود را با یک شهروند استرالیایی به اثبات برسانید و با او در یک خانه زندگی کنید. مدت متوسط پروسه دریافت ویزای نامزدی بین 12 تا 15 ماه است.

ویزای تحصیلی

اگر هدف شما از رفتن به استرالیا؛ تحصیل، گذراندن یک دوره آموزشی در حین تعطیلات یا به اتمام رساندن آخرین مراحل تحصیلی و دریافت مدرک است، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست بدهید. ویزای تحصیلی استرالیا بسته به سطح تحصیلات و کشور محل اقامت متقاضی، در چندین نوع مختلف صادر می گردد. هر درخواست ویزای تحصیلی از دیدگاهی مستقل و بر اساس ویژگی های خاص متقاضی آنالیز شده و برای ارائه آن نیازی نیست که حتما در داخل استرالیا باشید. منبع : WorkingAbroadمنبع: کجارو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 740

به "5 راه برای تمدید اقامت در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه برای تمدید اقامت در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید