از بلغارستان، ایگور کولاکوویچ: نگران آینده والیبال ایران نیستم، تا 2020 قرارداد دارم

به گزارش تور استانبول، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: نگران آینده والیبال ایران نیستم چون می دانم که در سطح بالای جهانی باقی خواهد ماند.

از بلغارستان، ایگور کولاکوویچ: نگران آینده والیبال ایران نیستم، تا 2020 قرارداد دارم

به گزارش خبرنگار اعزامی تور استانبول از بلغارستان، ایگور کولاکوویچ در مورد شکست 3 بر صفر شاگردانش مقابل آمریکا در آخرین مسابقه ایران در مسابقات قهرمانی 2018 گفت: انتظار داشتم بازیکنان برای هر امتیاز بجنگند. مسابقات قهرمانی دنیا را با چند پیروزی خوب در وارنا آغاز کردیم ولی در صوفیه نتایج بدی گرفتیم. انتظار داشتم که بازیکنانم به مبارزه ادامه دهند و همین کار را هم کردند ولی در کسب نتیجه موفق نبودند.

او در مورد نقاط ضعف تیمش گفت: در بازی مرحله با بلغارستان، یک توپ سرنوشت ساز را در ست دوم از دست دادیم که نتیجه بازی را به سود این تیم رقم زد. بازیکنان من بعد از شکست در ست دوم این بازی مقابل بلغارستان و واگذاری این بازی به میزبان، اعتماد به نفس خود را از دست دادند. ما مشکلاتی در دریافت در مرحله دوم مسابقات داشتیم. این مشکل در تیم ما رفع نشد و بازی به کانادا و آمریکا را نیز باختیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران مطرح نمود: قصد بهانه تراشی ندارم ولی فصل بسیار سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتیم که پر از سفر و بازی های مختلف بود، علاوه بر این در طول مسابقات فرصتی برای تمرین نداشتیم در حالی که بازیکنان من به تمرین زیاد احتیاج دارند. آنها می توانند نمایشی به مراتب بهتر از دیروز و امروز داشته باشند.

کولاکوویچ توضیح داد: بازیکنان جوان تیم، شانس بازی در یک تورنمنت مهم را به دست آوردند. آنها سختی های زیادی را تجربه کردند و پشت سر گذاشتند که به پیشرفت آنها یاری می نماید. ما با 2 پیروزی راهی مرحله سوم می شدیم.

وی در مورد آینده والیبال ایران گفت: زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شدم، داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران بود. ما نشست های مفصلی در مورد آینده والیبال ایران و توقعات او برگزار کردیم. او می خواست که نسل والیبال ایران را عوض کند چون برخی بازیکنان، پا به سن گذاشته بودند و برای آینده والیبال ایران مفید نبودند. من برای نسل گذشته والیبال ایران، احترام زیادی قائل هستم ولی تا 3 ماه قبل، هیچ کس نام مرتضی شریفی، توخته، صابر کاظمی و رضا حضرت پور را نشنیده بود. شاید خیلی از کارشناسان والیبال ایران از دعوت شدن آنها به تیم ملی تعجب کردند. وکیلی، تیم نوجوانان ایران را به مقام قهرمانی دنیا رسانده بود و ما باید از ستاره های این تیم استفاده می کردیم تا کسب تجربه نمایند تا کنار بازیکنان باتجربه تیم، آبدیده شوند.

کولاکوویچ ادامه داد: من نگران آینده والیبال ایران نیستم چون می دانم که در سطح بالای دنیای باقی خواهد ماند. می دانم که کسب برخی نتایج برای طرفداران والیبال ایران، دردآور است و من در این مورد با داورزنی صحبت نموده بودم. طرفداران توقع دارند که تیم ایران در دنیا، اول باشد. رسیدن به چنین سطحی احتیاج به زمان دارد و نمی گردد که در مسابقات قهرمانی دنیا، ناگهان به مدال طلا رسید. من 9 سال سرمربی تیم ملی صربستان بودم و در 3 دوره مسابقات انتخابی المپیک حضور داشتم، به همین خاطر تجربه چنین کار را دارم. بازیکنانی که من در سال 2011 به تیم ملی صربستان معرفی کردم در حال حاضر و پس از 7 سال همراه تیم ملی صربستان در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی دنیا حاضر هستند. خوشحالم که بازیکنان باتجربه تیم ملی ایران به خوبی از بازیکنان جوان حمایت می نمایند.

کولاکوویچ در مورد قرارداد خود مطرح نمود: من تا سال 2020 با ایران قرارداد دارم ولی ادامه همکاری ما بستگی به نظر فدراسیون والیبال ایران دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 44

به "از بلغارستان، ایگور کولاکوویچ: نگران آینده والیبال ایران نیستم، تا 2020 قرارداد دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بلغارستان، ایگور کولاکوویچ: نگران آینده والیبال ایران نیستم، تا 2020 قرارداد دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید