کلانتری: می خواهیم گلف و مینی گلف را همگانی کنیم، گلف تنها رشته ای که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است

به گزارش تور استانبول، رئیس هیئت گلف تهران گفت: گلف از رشته هایی است که فرزندان در محیط سالم ورزش می نمایند و این رشته تنها رشته ای است که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است.

کلانتری: می خواهیم گلف و مینی گلف را همگانی کنیم، گلف تنها رشته ای که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است

امرالله کلانتری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تور استانبول، در خصوص فعالیت های مینی گلف استان تهران و گسترش آن در پایتخت گفت: هدف هیئت گلف استان تهران همگانی کردن این رشته در سطح استان است تا به سمتی برویم که خانواده ها جذب این ورزش شوند. حضور خانواده در کنار هم در امر ورزش یک امنیت خاصی را ایجاد و از نظر اخلاق و تربیتی موثر است. ما تحقیق و آنالیز کردیم و الان دو سال است که کار را شروع کردیم و در پارک ها با تمام شهرداری های مناطق هماهنگ می کنیم تا 4 رشته زیر شاخه گلف را به صورت همگانی گسترش دهیم.

رئیس هیئت گلف استان تهران در ادامه اضافه کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس در روز آدینه و پارک ملت مسابقه مینی گلف و روز پنجشنبه نیز به همین مناسبت مسابقات گلف را در دو رده سنی زیر 18 و بالای 18 سال در دو بخش زنان و مردان برگزار کردیم که استقبال خوبی انجام شد. خوشبختانه در سطح تهران استقبال زیادی برای گسترش این رشته صورت گرفته است. امکانات هیئت تهران دیگر جوابگوی استقبال ها نیست و محدودیت های خودمان باعث شده تا کندتر حرکت کنیم و اگر محدودیت ها از نظر امکانات و تجهیزات کمتر و حمایت های اقتصادی از طرف سازمان های ورزشی و اسپانسر افزایش یابد، برنامه ها را توسعه خواهیم داد.

رئیس هیئت گلف تهران تاکید نمود: در مسابقات استان شاهد هستیم خانواده در کنار هم در محیط پارک یک روز لذت بخش را دارند و این بهترین کاری است که صورت گرفته و آمادگی داریم که هر جا که همشهریان اعلام آمادگی نمایند و با منطقه و شهرداری هماهنگ گردد، کار را شروع و این رشته را در استان توسعه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه احداث باشگاه های مینی گلف در پارک ها باعث معرفی و توسعه این رشته خواهد گردد، فدراسیون و هیئت گلف تهران در این زمینه چه گام هایی برداشته اند، گفت: کار مجموعه فدراسیون در سطح کشور و یک کار نظارتی بر کل هیئت ها است . ما به عنوان یک هیئت متولی رشته های وابسته به گلف در استان مان هستیم و ارتباط نزدیکی با شهرداری مناطق 5، 6 ، 3 و یک داریم. متاسفانه در ذهن آحاد مردم گلف یک رشته گران قیمت شناخته می گردد اما اگر یک روز در برنامه های ما شرکت نمایند می بینند که ما با حداقل ها این رشته را انجام دادیم. ممکن است به دلیل اینکه تجهیزات و امکانات هنوز فراوری داخل نیست گران باشد اما ما به عنوان هیئت تهران این امکانات را در اختیار مردم قرار می دهیم و احتیاج نیست افراد شخصا لوازم را تهیه نمایند و دغدغه و مسئله اقتصادی داشته باشند. بعلاوه در حال نمونه سازی تجهیزات در داخل هستیم که با فراوریات داخلی تجهیزات را با حداقل قیمت ارائه کنیم.

کلانتری گفت: 4 رشته وودبال، مینی گلف، بهکاپ و کریکت در استان تهران با کمترین هزینه در اختیار مردم است و هزینه آن از بسیاری از رشته هایی که فکر می کنید کمتر است. در حال حاضر نیز به صورت رایگان خدمات ارائه می گردد و از همشهریان می خواهم که هیچ نگرانی از بابت موضوع تجهیزات و فضای گلف نداشته باشند چون هیئت تهران تمام هزینه ها را متقبل شده و در آینده اگر شهرداری ها آمادگی خود را اعلام نمایند در بوستان های مختلف به خصوص مناطق پایین شهر نیز این رشته را گسترش می دهیم.

وی با اشاره به المپیکی بودن رشته گلف، یادآور شد: رشته های وابسته به گلف در سطح مسابقات آسیایی و جهانی برگزار می گردد و همین امر انگیزه خوبی برای خانواده هاست تا فرزندان خود را به این رشته علاقه مند نمایند. به مدیران تربیت بدنی استان تهران اعلام کردیم تا آمادگی ما را برای توسعه این رشته در شهرستان های استان تهران نیز اعلام نمایند.

رئیس هیئت گلف تهران در خصوص استعدادیابی در سطح استان گفت: اولین کار استعدادیابی در رشته گلف توسط هیئت تهران انجام شد و در سال 97 اولین میزبان استعدادیابی گلف کشور بودیم ما از دکترهای تربیت بدنی دعوت کردیم و در خصوص موضوع استعدادیابی کار کردیم و فرمول های لازم ترسیم شده است. کار اصلی ما استعدادیابی است و در این زمینه پایگاهی را در تهران داریم و افرادی که به ما مراجعه نمایند ابتدا قابلیت آنها شناسایی می گردد و سپس آموزش ها شروع می گردد و در زمینه استعدادیابی فعال هستیم.

کلانتری در خاتمه گفت: خوشبختانه از سال 98 رسانه ها پر شور از این رشته حمایت می نمایند. گلف یک ورزش همگانی است و هر کسی در توسعه آن گام بردارد یک کار خوب به یادگار گذاشته است. من 40 سال است در حوزه تربیت بدنی فعالیت دارم و بر اساس تجربیات و تحصیلاتم اعلام می کنم که این ورزش کاملا خانوادگی است و همه افراد خانواده بدون دغدغه در کنار هم ورزش می نمایند. گلف از رشته هایی است که فرزندان در محیط سالم ورزش می نمایند. این رشته تنها رشته ای است که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 393

به "کلانتری: می خواهیم گلف و مینی گلف را همگانی کنیم، گلف تنها رشته ای که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانتری: می خواهیم گلف و مینی گلف را همگانی کنیم، گلف تنها رشته ای که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید