چین: رزمایش ها هشداری به تایوان و حامیان خارجی آن است

به گزارش تور استانبول، یک سخنگوی دولت چین امروز (چهارشنبه) گفت، رزمایش های تازه چین در نزدیکی تایوان یک پیغام عامدانه به رهبران این جزیره و حامیان خارجی آن است که پکن در عمل به وعده خود برای دفاع از اراضی چینی، به خوبی عمل خواهد نمود.

چین: رزمایش ها هشداری به تایوان و حامیان خارجی آن است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ما شیائوگوآنگ از دفتر امور تایوان در کابینه چین گفت، این مانورها اقدامی لازم است چون رهبران تایوان در اقداماتی دخیل هستند که هدفش پیشبرد استقلال رسمی این جزیره خودگردان از چین است. او گفت، رهبران تایوان به دنبال دریافت حمایت خارجی هستند تا مقابل توسعه چین مانع تراشی نمایند.

ما شیائوگوآنگ با اشاره به حزب حاکم تایوان گفت: در حال حاضر شرایط میان طرف ها بسیار پیچیده و خطرناک است. مقام های حزب ترقی خواه دموکراتیک و نیروهای استقلال تایوان پشت آن هستند.

این مقام چینی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: ما اراده و ظرفیت شکست تمام فعالیت های استقلال طلبانه تایوان و حفاظت قاطع از اراضی ملی و حاکمیت ارضی خودمان را داریم.

جزیره خودگردان تایوان می گوید، هواپیماهای چینی در روزهای گذشته حین مانورهای نظامی گسترده وارد حریم هوایی آن شدند و آن را تحریک جدی تایوان و تهدید بد برای صلح و ثبات منطقه ای توصیف کرد. به گفته تایوان، چنین اقداماتی از سوی ارتش آزادی بخش خلق چین تهدید کل این منطقه است و از جامعه بین المللی خواست تا واکنش نشان دهد.

سخنگوی دولت چین همچنین تصمیم یکی از احزاب تایوانی برای بایکوت نشست سالانه مالی و فرهنگی در شهر شیامن را دیکته سیاست داخلی تایوان دانست. براساس گزارش ها، تصمیم حزب چین گرای ناسیونالیست تایوان پس از اظهارات جنجالی یک مجری تلویزیونی گرفته شد.

ما شیائوگوآنگ همچنین گزارش هایی مبنی بر درخواست از این مجری برای عذرخواهی را رد کرد. او گفته بود این هیات ناسیونالیست برای گدایی صلح می آیند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1204

به "چین: رزمایش ها هشداری به تایوان و حامیان خارجی آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: رزمایش ها هشداری به تایوان و حامیان خارجی آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید