وزیر کشور: بیش از 50 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به ثمر می نشیند

به گزارش تور استانبول، وزیر کشور گفت: هفته دولت امسال، 1722 پروژه جدید کلنگ زنی می شود که کل اعتبار پیش بینی شده برای آن حدود هجده هزار میلیارد تومان است.

وزیر کشور: بیش از 50 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به ثمر می نشیند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در آستانه هفته دولت، رحمانی فضلی با اشاره به نظارت وزارت کشور از طریق استانداری ها بر طرح ها و پروژه های استان های مختلف کشور گفت: تعداد کل پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری در هفته دولت امسال با احتساب پروژه های ملی، استانی، شهرداری ها، دهیاری ها، بخش خصوصی و خیرین در حوزه های مختلف بیش از هجده هزار پروژه (18397) است که مجموع اعتبار کل آن حدود پنجاه هزار میلیارد تومان می باشد.

وزیر کشور افزود: علاوه بر طرح های پرشماری که افتتاح می شود، هفته دولت امسال، 1722 پروژه جدید نیز کلنگ زنی می شود که کل اعتبار پیش بینی شده برای آن حدود هجده هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به حضور مؤثر بخش خصوصی در سرمایه گذاری و اجرای طرح هایی مختلف خاطر نشان کرد: سهم پروژه های بخش خصوصی کشور به مقدار 45 درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته در هفته دولت امسال، بیشترین و پروژه های خیرین با یک درصد از کل این اعتبارات، کمترین سهم را به خود اختصاص داده است. همچنین پروژه های ملی با 25درصد، دارای رتبه دوم، پروژه های استانی با 17 درصد رتبه سوم و پس از آن به ترتیب پروژه های شهرداری ها با 10 درصد و پروژه های دهیاری ها با 2 درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته، رتبه های چهارم و پنجم را دارا می باشد.

گفتنی است؛ متوسط سرانه اعتبارات پروژه هایی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد برای هر نفر در کشور برابر با 6.3 میلیون ریال است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1167

به "وزیر کشور: بیش از 50 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به ثمر می نشیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: بیش از 50 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به ثمر می نشیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید