نخست وزیر اوکراین استعفا کرد

نخست وزیر اوکراین به دنبال رسوایی پیرامون شنود مکالمات رئیس جمهوری این کشور که نشان می داد، گویا اعضای کابینه به زلنسکی احترام نمی گذارند، این مسئله را تکذیب و استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرد.

نخست وزیر اوکراین استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آلکسی گونچاروک نخست وزیر اوکراین امروز، آدینه در رابطه با رسوایی پیرامون شنود مکالمات ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری این کشور که در رسانه ها منتشر گشت، استعفاء کرد.

وی در صفحه خود در صفحه فیس بوک نوشت: برای جلوگیری از هرگونه شک و تردید به احترام و اعتماد به رئیس جمهوری ، نامه استعفای خود را نوشته و به وی تقدیم نموده ام و او حق دارد آن را به مجلس اوکراین ارائه دهد.

نخست وزیر تأکید کرد که اخیراً مردم ما شاهد روایدادهایی درباره پرونده های شبکه ای ایجاد شده از سوابق جلسات دولت هستند که محتوای آنها به صورت مصنوعی این نظریه را ایجاد می نماید که رئیس دولت و تیم وی به رئیس جمهوری کشور احترام نمی گذارند.

گونچاروک تأکید کرد: برای بسیاری از گروه های بانفوذ که به دنبال دستیابی به جریانات اقتصادی هستند، مفید است که چنین به نظر برسد. اما این مسئله صحت ندارد.

نخست وزیر اوکراین، ولادیمیر زلنسکی را الگویی از صراحت و نجابت نامید.

دفتر ریاست جمهوری اوکراین نیز پیش از این اعلام نمود که نامه استعفای گونچاروک را دریافت نموده است. در این بیانیه آمده است: رئیس جمهوری درخواست استعفای نخست وزیر را در نظر خواهد گرفت و نتایج آنالیز آن را بطور جداگانه گزارش خواهد شد.

سانحه هواپیمای اوکراینی پروازهای امارات به آمریکا را طولانی تر کرد

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 704

به "نخست وزیر اوکراین استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر اوکراین استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید