متولی برخورد با برگزارکنندگان مراسم خانگی در شرایط کرونایی کیست؟

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: علی رغم تذکراتی که داده می شود متاسفانه همچنان شاهد برگزاری مراسم عزا و عروسی هستیم؛ آنچه مشخص است این است که ظاهراً متولی برای برخورد با برگزارکنندگان این مراسم وجود ندارد.

متولی برخورد با برگزارکنندگان مراسم خانگی در شرایط کرونایی کیست؟

دکتر شکرالله سلمان زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ادامه فرایند افزایشی موارد بیماری در جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه احتمالا هفته آینده شاهد بروز آنفلوانزا، آلرژی های تنفسی، حملات تنفسی در پی باران های پاییزی و همچنین فرایند افزایش موارد ابتلا به کووید - 19 باشیم، به نظر می رسد هفته های سختی پیش رو خواهیم داشت.

وی افزود: اگر مردم رعایت کنند می توان انتظار داشت که فرایند بیماری به همین شکل آرام پیش برود و در غیر این صورت، موارد بیماری بسیار بیشتر از این خواهد بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه بیشترین موارد ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان را جوانان و میانسالان تشکیل می دهند، عنوان کرد: این موضوع به این معنی است که افرادی که بیشتر در جامعه حضور دارند، مبتلا شده اند. همچنین 70 درصد موارد ابتلا، در محل کار یا با حضور در مراسم خانگی مبتلا شده اند. در روزهای اخیر موارد ابتلای خانوادگی نیز بسیار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: علی رغم تذکراتی که داده می شود متاسفانه همچنان شاهد برگزاری مراسم عزا و عروسی هستیم؛ آنچه معین است این است که ظاهراً متولی برای برخورد با برگزارکنندگان این مراسم وجود ندارد. بعضا شاهد تعطیلی برخی از تالارها بودیم اما همچنان مراسم خانگی برگزار می شوند.

سلمان زاده با اشاره به شرایط میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در جنوب غرب خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک در جنوب غرب خوزستان کمتر از 20 درصد بود اما پس از برگزاری مانور سلامت، به 40 تا 50 درصد رسید البته انتظار ما بسیار بیشتر از این است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1304

به "متولی برخورد با برگزارکنندگان مراسم خانگی در شرایط کرونایی کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متولی برخورد با برگزارکنندگان مراسم خانگی در شرایط کرونایی کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید