مادر شهید گمنام در به اضافه مستند خبرنگاران

به گزارش تور استانبول، مستند برادرم نادعلی روایتی از مطالبه خانواده شهدای گمنام است که در قسمت جدید برنامه به اضافه مستند پخش می شود.

مادر شهید گمنام در به اضافه مستند خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، نوزدهمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی به اضافه مستند با پخش و بررسی مستند برادرم نادعلی به کارگردانی علی تک روستا روی آنتن شبکه مستند می رود.

مستند برادرم نادعلی روایتی از خانواده شهید نادعلی دهقان کار است که فرزندشان مفقودالاثر شده است. پیدا شدن اتفاقی سنگ مزاری به نام این شهید در بهشت زهرا و تلاش های برادر شهید برای اجازه نبش قبر و دریافت آزمایش DNA خط اصلی این فیلم مستند را تشکیل می دهد.

این فیلم مستند به تلاش خانواده های شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس برای پیدا کردن مزار فرزندان شان نیز می پردازد. تلاشی که در سایه برخی بی توجهی ها و مصائب اداری بعضا بی ثمر مانده است.

فیلم مستند برادرم نادعلی در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت حضور داشت و تحسین بسیاری از تماشاگران را به خود برانگیخت. این فیلم در اولین نمایش تلویزیونی خود به شبکه مستند آمده و در به اضافه مستند رونمایی خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور جهان ربانی مادر شهید ستار یکه زارع برگزار می شود. در این بخش مسائل خانواده های شهدای مفقودالاثر و مصائب اداری برای پیدا کردن فرزندشان از طریق آزمایش DNA مورد بررسی قرار می گیرد. شهید ستار یکه زارع بعد از گذشت سه سال از خاکسپاری اش در دانشگاه قم شناسایی شد.

این قسمت از برنامه به اضافه مستند روز سه شنبه 19 اسفند ساعت 20 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روز های چهارشنبه 20 اسفند ساعت 9 و جمعه 21 اسفند ساعت 14 است.

به اضافه مستند مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستند های دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه کنندگی یاسر فریادرس با آیتم های مختلف سه شنبه های هر هفته ساعت 20 روی آنتن شبکه مستند می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1531

به "مادر شهید گمنام در به اضافه مستند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادر شهید گمنام در به اضافه مستند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید