غیبت بیش از 100 نماینده عراقی در جلسه امروز مجلس

رئیس فراکسیون بیارق الخیر عراق گفت، بیش از 100 نماینده مجلس حضورشان را در جلسه امروز مجلس به حالت تعلیق درآورند.

غیبت بیش از 100 نماینده عراقی در جلسه امروز مجلس

به گزارش ایسنا، محمد الخالدی، رئیس فراکسیون بیارق الخیر به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، علاوه بر نمایندگان ائتلاف سائرون و فراکسیون های کردستان، نمایندگان وابسته به دو فراکسیون المحور و القرار نیز جهت اعلام همبستگی با تظاهرنمایندگان در بغداد و استان های مرکزی و جنوب عراق، حضورشان را در جلسه امروز (شنبه) به حالت تعلیق درآوردند.

الخالدی اضافه نمود، به دلیل اینکه نمایندگان مذکور حضورشان را در این جلسه مجلس به حالت تعلیق درآوردند، مجلس به دلیل عدم حصول حد نصاب قانونی تعداد نمایندگان حاضر، نتوانست امروز تشکیل جلسه دهد.

وی ادامه داد، محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق امروز با نمایندگان معترضان در داخل مجلس دیدار کرد.

الحلبوسی روز آدینه نیز از نمایندگان تظاهرنمایندگان برای حضور در جلسه مجلس دعوت نموده و حمایت خود را از معترضان و مطالبات آنها اعلام نموده بود.

در این راستا، سلیم حمزه، رئیس فراکسیون جماعت اسلامی اقلیم کردستان عراق امروز در اظهاراتی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، نمایندگان ائتلاف کردستان حضورشان را در جلسه امروز مجلس عراق به حالت تعلیق درآوردند.

وی اضافه نمود: نمایندگان فراکسیون های کردستان جهت ابراز همبستگی با تظاهرنمایندگان در این جلسه حاضر نمی شوند. این نمایندگان پس از پاسخ به مطالبات تظاهرنمایندگان بغداد و دیگر استان های مرکز و جنوب عراق در جلسات آینده مجلس شرکت می نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 20 آبان 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 431

به "غیبت بیش از 100 نماینده عراقی در جلسه امروز مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت بیش از 100 نماینده عراقی در جلسه امروز مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید