عراق، نشست مهم امنیتی در خانقین، ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول

به گزارش تور استانبول، برگزاری نشست مهم امنیتی در خانقین در شرق عراق و تشریح ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول که صادره کننده داعش به داخل عراق است از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

عراق، نشست مهم امنیتی در خانقین، ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المعلومه، محمد التمیمی از فرماندهان حشد شعبی از نشست مهم امنیتی اطلاع داد و بیان نمود: فرماندهی محور دیالی حشد شعبی به ریاست طالب الموسوی نشست مهمی در مقر خود در خانقین در 100 کیلومتری شمال شرق بعقوبه با حضور فرمانده نیروی زمینی برای آنالیز پفراینده امنیتی این استان به ویژه خانقین پس از حملات اخیر، برگزار کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: این نشست بسیار مهم بود و خروجی آن خوب است که از بارزترین آن می توان به هماهنگی امنیتی و حمایت از استقرار وفعال سازی جنبه اطلاعاتی علیه داعش و نیز بستن روزنه های به روی تروریست ها بود.

التمیمی تاکید نمود: این نشست بر حمله چند روز قبل داعش که به شهادت و زخمی شدن هشت نفر از رزمندگان حشد شعبی منجر شد، متمرکز بود.

وی بیان نمود: حشد شعبی پنج منطقه مهم در خانقین و حومه آن پوشش می دهد و نقش بسزایی در دفع خطر تروریسم از بیش از 30روستا که ساکنان آن به مثابه عراق کوچک هستند، ایفا نموده است.

التمیمی گفت: جانفشانی های حشد شعبی موجب توقف موج مهاجرت اجباری خانواده شده است به ویژه که قبل از استقرار حشد شعبی همه ساکنان از منطقه به علت ناامنی کوچ می کردند.

دستگیری 4 تروریست در غرب عراق

از سوی دیگر،یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم از دستگیری 4 تروریست در التاجی و فلوجه در غرب عراق اطلاع داد و بیان نمود: دستگیری این تروریست ها طی عملیات اطلاعاتی دقیق انجام شد.

ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول

یک مسئول محلی در بخش سنجار در استان نینوا ناگفته های جدیدی از اردوگاهی مرگبار بیان نمود و از اردوگاه الهول واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه که خانواده های تروریست های داعشی به عنوان مرکزی برای فعالیت های داعش نام برد.

خدیدار جوقی مدیر ناحیه سنونی در شمال سنجار بیان نمود: اردوگاه الهول به مرکز برای صدور تروریست های داعش به داخل عراق تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: این داعشی ها از این اردوگاه به مناطق ربیعه و سنجار رخنه می نمایند و همچنین از اردوگاه الهول به مناطق تحت کنترل جبهه النصره می فرایند.

سنونی تاکید نمود: در این اردوگاه ربوده شدگان ایزدی قرار دارند. تیم بین المللی مورد حمایت عراق باید به این اردوگاه برود و ربوده شدگان را آزاد کند.

طبق گزارش سازمان ملل بیش از 70 هزار داعشی در اردوگاه الهول به سر می برند که هزاران ترریست از 50 کشور و نیز تروریست هایی از سوریه و عراق را شامل می گردد.

یادآور می گردد که اردوگاه الهول قریب به 30 سال قبل برای اسکان آوارگان عراقی که در جریان جنگ خلیج فارس به مرزهای سوریه فرار کردند، احداث شد. این اردوگاه در سال 2003 در جریان اشغال عراق از سوی آمریکا هم پناهگاه عراقی ها و یکی از سه اردوگاه مهم در مرزهای سوریه با عراق بود. پس از آن داعش آنرا تحت کنترل خود در آورد.

موقعیت استراتژیک این اردوگاه که به مناطق دورافتاده مشرف است سبب شد که داعش از آن برای اشاعه افکار افراطی میان عشایر عرب ساکن در آن مناطق استفاده کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1486

به "عراق، نشست مهم امنیتی در خانقین، ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، نشست مهم امنیتی در خانقین، ناگفته های جدید از اردوگاه مرگبار الهول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید