طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد

به گزارش تور استانبول، رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و 44 ماشین، غنی سازی نکنند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات بعضی از نمایندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته ای فردو، گفت: سیاست های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملاً اجرا شده است. بر همین اساس ما یک بال را در فردو فعال کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: بر اساس سیاست های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست ها کاملاً به وظیفه خود عمل کردیم.

صالحی یادآور شد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و 44 ماشین، غنی سازی ننمایند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی فزود: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مسئله هسته ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1214

به "طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید