شرایط رتبه های 5 گانه در رتبه بندی معلمان، امتیاز ویژه برای معلمان ابتدایی و باسابقه ها

به گزارش تور استانبول، وزیر آموزش و پرورش شرایط رتبه های 5 گانه در رتبه بندی معلمان را گفت.

شرایط رتبه های 5 گانه در رتبه بندی معلمان، امتیاز ویژه برای معلمان ابتدایی و باسابقه ها

به گزارش گروه اجتماعی تور استانبول، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مشمولان طرح رتبه بندی باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند گفت: معلمان در رتبه های پنج گانه قرار می گیرند. رتبه یک، معلمان بعد از دو سال خدمت، رتبه دو بعد از شش سال خدمت، رتبه سه بعد از 12 سال خدمت، رتبه چهار بعد از 18 سال خدمت و رتبه پنح بعد از 24 سال خدمت را در برمی گیرد. بر این اساس کسانی که در رتبه یک قرار می گیرند بین 200 تا 300 هزار تومان افزایش دریافتی خواهد داشت. متوسط دریافتی نیز حدود 420 هزار تومان است.

محسن حاجی میرزایی جزئیاتی از طرح رتبه بندی معلمان که روز گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید اعلام و اظهار کرد: بر اساس این مصوبه، آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان پیش دبستانی، مراقبان سلامت، معاون و مدیران مدارس و مشاوران آموزشی که حدود 720 هزار نفر می شوند مشمول طرح رتبه بندی هستند.

وی افزود: معلمان با کسب رتبه های مختلف انگیزه افزایش دانش و صلاحیت خود را پیدا می کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مشمولان باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند گفت: معلمان در رتبه های پنج گانه قرار می گیرند. رتبه یک، معلمان بعد از دو سال خدمت، رتبه دو بعد از شش سال خدمت، رتبه سه بعد از 12 سال خدمت، رتبه چهار بعد از 18 سال خدمت و رتبه پنح بعد از 24 سال خدمت را در برمی گیرد. بر این اساس کسانی که در رتبه یک قرار می گیرند بین 200 تا 300 هزار تومان افزایش دریافتی خواهد داشت. متوسط دریافتی نیز حدود 420 هزار تومان است.

حاجی میرزایی ادامه داد: آن دسته از معلمانی که بیش از 24 سال سابقه خدمت داشته و استمرار خدمت می دهند از امتیاز ویژه ای معادل افزایش سه تا پنج درصدی میانگین مبلغ رتبه بندی برخوردار خواهند شد. معلمان ابتدایی نیز، چون پنج روز تمام وقت خدمت می کنند 10 درصد بیش از سایر معلمان افزایش حقوق در رتبه بندی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در قانون بودجه 1398، 2000 میلیارد تومان برای طرح پیش بینی شد که از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است ادامه داد: به محض معین افراد در رتبه ها، عملیات اجرایی برای پرداخت ها، آغاز خواهد شد و اعتبارات بین استان ها توزیع خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در برنامه پیگیری شبکه خبر، در پاسخ به اینکه این مبالغ کی به دست معلمان می رسد؟ گفت: زمان اعمال این افزایش ها از اول مهر 98 است. اما معین رتبه معلمان در هیئت های ممیزه ممکن است چند هفته ای طول بکشد. هر زمانی که رتبه ها معین شد پرداخت ها را از اول مهر اعمال و معوقه ها را هم می پردازیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 561

به "شرایط رتبه های 5 گانه در رتبه بندی معلمان، امتیاز ویژه برای معلمان ابتدایی و باسابقه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط رتبه های 5 گانه در رتبه بندی معلمان، امتیاز ویژه برای معلمان ابتدایی و باسابقه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید