سلطانی فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم، باند های فساد جوسازی کردند

به گزارش تور استانبول، وزیر ورزش و جوانان گفت: باند های فساد در ورزش به کمک رسانه های بی هویت علیه مدیران وزارت ورزش جوسازی کرده اند.

سلطانی فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم، باند های فساد جوسازی کردند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با اشاره مسائل اقتصادی به دلیل تحریم های ناعادلانه و اثرات منفی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور گفت: شرایط اقتصادی پیش آمده بسیار پیچیده است، امیدوارم با همراهی مردم، کمک و حمایت دولت همانطور که توانستیم موج اول شیوع این بیماری را مهار کنیم، شرایط سخت پیش آمده را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به شرایط بهداشتی و درمانی کشورمان نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته با تجهیزات پیشرفته تر پزشکی، شرایط کشورمان را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: خوشبختانه ایران عزیز شرایط بحرانی را پشت سر گذاشته است و بی تردید با همدلی، حمایت و اتحاد همانند 41 سال گذشته بحرانها را پشت سر خواهیم گذاشت و با سربلندی از این بحران بیرون خواهیم آمد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت تداوم برنامه های توسعه ای وزارت خانه در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای توضیحاتی را درخصوص تخصیص اعتبارات به فدراسیون ها و بخش های دیگر ارائه کرد و حفظ سلامتی مردم و ورزشکار ان را اولویت مسئولان کشور دانست.

سلطانی فر گفت: همانطور که همه دنیا فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را با شرایط ویروس کرونا با انجام پروتکل های بهداشتی تطبیق می دهند ما نیز باید شرایط موجود به ویژه زندگی معیشتی مردم را مدیریت و ساماندهی کنیم.

سلطانی فر دربخش دیگری از سخنانش برگزاری رویداد های ورزشی در کشور را منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد و گفت: ما موظف هستیم ضمن اجرای همه تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی برنامه های خود را مثل سایر وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی هماهنگ و عملیاتی کنیم.

وی یادآور شد: راه اندازی مجدد فعالیت های ورزشی با صلاحدید و رویکرد ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود چرا که سلامتی مردم و ورزشکاران در اولویت قرار گرفته است اما مسئولیت برگزاری مسابقات و چگونگی زمان و ضوابط آن با فدراسیونهای ورزشی است.

وزیر ورزش و جوانان در این نشست خطاب به روسای فدراسیونها ورزش پاک و عاری از هرگونه داروی ممنوعه انرژی زا را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر مقابله با دوپینگ در ورزش گفت: مبارزه با دوپینگ باید در ورزش کشور به طور جدی توسط روسای فدراسیونها دنبال شود و جای بسیار خوشحالی است که ستاد مربوطه در کشورمان اقدامات بسیار موثر در این رابطه داشته است چرا که در دنیا این موضوع توسط نهادهای بین المللی دقیقا تحت کنترل است، بنابراین برای مقابله با مسئله دوپینگ از همه ظرفیت ها باید استفاده شود.

وی در ادامه سخنانش توضیحاتی را در خصوص مبارزه با فساد در ورزش ارائه کرد و گفت: در مقاطع مختلف زمانی اقدامات مختلفی دراین باره صورت گرفته، فدراسیون های مختلف ورزشی نیز در زمینه مبارزه با فساد اقدامات مناسبی انجام دادند.

وزیر ورزش با تاکید براینکه در موضوع مبارزه با اشکال مختلف فساد باید عزم جدی تری داشته باشیم خاطرنشان کرد: در این خصوص باید همه انرژی و امکانات خود را متمرکز کنیم که با فساد به هر شکلی مقابله کنیم. من یقین دارم اگر عزم، اراده و همت داشته باشیم هم گرایی و هم افزایی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی را نیز خواهیم داشت.

سلطانی فر اضافه کرد: ابعاد فساد در برخی از رشته ها به گونه ای بود که ما با استفاده از ابزارها و اطلاعات خود نمی توانستیم آنها را ریشه یابی کنیم، به همین علت من طی نامه ای از وزیر محترم اطلاعات، نهادهای امنیتی و نظارتی، سازمان بازرسی خواستم که به این موضوع ورود کنند. مسائل را مورد بررسی قرار دهند و به نوعی کمک مدیریت ورزش کشور باشند. خوشبختانه وزیر محترم اطلاعات دستور ویژه ای روی نامه ما صادر کرد و مسئولین ذیربط اقدامات لازم را آغاز کردند.

سلطانی اضافه کرد: آنچه در مبارزه با هرگونه مظاهر فساد در ورزش انجام می شود به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست، تمام امکاناتمان را با بخش های دیگر نظارتی در کنار یکدیگر قرار دادیم و تا دستیابی به نتیجه به این همکاری ادامه خواهیم داد.

وی گفت: از زمانی که با عزم و اراده جدی درصدد مقابله با فساد هستیم و از دستگاه های امنیتی و نظارتی در این رابطه کمک خواستیم شاهد هستیم که باندهای فساد در ورزش به کمک برخی از رسانه های بی هویت علیه مدیران وزارت ورزش و مدیران ورزش کشور جوسازی های فراوانی کردند تا ما را از ادامه جهت باز دارند. آنها به دنبال این هستند که جریان مبارزه با فساد را به انحراف بکشند.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: در مبارزه با فساد به هیچ وجه عقب نشینی نخواهیم کرد. با جدیت و جسارت ایستاده ایم و برابر این جوسازی ها، داستان سرایی ها و انگ زنی ها و ایجاد استرس بین مردم به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.

وی تاکید کرد: با قوت و قدرت تا جایی که توان داریم با فساد در ورزش مقابله می کنیم و در صدد هستیم صحنه ورزش، صحنه مردانگی، مروت، اخلاق و از خودگذشتگی و انتقال ارزش ها از نسلی به نسل دیگر باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1063

به "سلطانی فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم، باند های فساد جوسازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم، باند های فساد جوسازی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید