سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی های سودان به مراتب بیشتر از گزارش وزارت بهداشت این کشور است

به گزارش تور استانبول، سازمان بهداشت جهانی گفت آمار تلفات از طرف وزارت بهداشت سودان مورد تایید نیست و طی 3 تا 11 ژوئن (13 تا 21 خرداد) 61 نفر کشته و حداقل 859 نفر زخمی شده اند.

سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی های سودان به مراتب بیشتر از گزارش وزارت بهداشت این کشور است

به گزارش ، کریستیان لاندمیر، مقام سازمان بهداشت جهانی گفت: آمار تلفات از طرف وزارت فدرال بهداشت سودان گزارش شده است و من می خواهم بر روی این موضوع تاکید کنم که ما این اطلاعات را تایید نکرده ایم. طی 3 تا 11 ژوئن (13 تا 21 خرداد) 61 نفر کشته و حداقل 859 نفر زخمی شده اند.

وی اضافه نمود: افراد زخمی شناسایی شده اند. این افراد در 12 بیمارستان خصوصی و عمومی بستری هستند. این ها گزارش هایی هستند که ما در اختیار داریم، اما امکان دارد که آمار تلفات درست گزارش نشده و یا کم گزارش شده باشد. بیشتر زخمی ها با شلیک گلوله زخمی شده اند. مواردی از ضرب و شتم و تجاوز هم گزارش شده است. من آمار دقیقی در این رابطه در اختیار ندارم.

این مقام بهداشت جهانی ادامه داد: در 7 مورد به مراکز بهداشتی حمله شده است.5 مورد تایید شده است و تحقیقات درباره 2 حمله دیگر ادامه دارد. در این حملات همچنین 5 نیروی امدادی زخمی شده اند. تا آنجایی که می دانیم مراکز درمانی به کار خود ادامه می دهند.

ینس لائرک، یکی دیگر از مقامات سازمان بهداشت جهانی گفت: در حالی که این حوادث در خارطوم، پایتخت سودان روی می دهد البته باید بگوییم که بحران انسانی در منطقه دارفور ادامه دارد. اوضاع سودان این منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 218

به "سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی های سودان به مراتب بیشتر از گزارش وزارت بهداشت این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی های سودان به مراتب بیشتر از گزارش وزارت بهداشت این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید