روحانی: تفنگ، زندان، فشار و... هیچگاه نمی توانند راهگشا باشند

به گزارش تور استانبول، رئیس جمهور گفت: هیچ قدرتی نمی تواند با اندیشه مقابله کند، 15 خرداد نشان داد که یک رژیم که تا دادن مسلح است و متکی به آمریکا بود، خواست با اندیشه امام مبارزه کند و باخت. همه 15 خرداد این است که اسلحه و زور در برابر اندیشه پیروز نمی گردد.

روحانی: تفنگ، زندان، فشار و... هیچگاه نمی توانند راهگشا باشند

به گزارش ایرنا، حسن روحانی پیش از ظهر امروز در آیین برنامه بهره برداری از طرح های ملی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بسیار خوشحالم در شرایط جنگ مالی هفتادمین پنج شنبه افتتاح را امروز شاهد بودیم و ان شاالله این پنج شنبه ها را تا آخرین پنجشنبه خدمت در این دولت ادامه خواهیم داد که روز عید غدیر خم خواهد بود.

وی ادامه داد: این افتتاح ها نشانه خوبی برای دشمنان و بدخواهان است. آن ها فکر می کردند با تحریم ها می توانند همه چیز را متوقف نمایند، ولی ما خواستیم با این پنج شنبه های افتتاح به آن ها بفهمانیم ملت ایران و مدیران کشور در سخت ترین شرایط کشور هم برای فراوری و جهش آن کوشش هایشان ادامه خواهد داشت و به ثمر می رسانند.

اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید؛

  • { با اشاره به افتتاح های امروز}: امروز بیش از هفت هزار و 500 میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح و برای بیش از 16 هزار نفر اشتغالزایی شد. بیش از 20 هزار هکتار زهکشی شد. این کار درآمد بخش کشاورزی را به دو برابر می رساند و بر محصولات کشاورزی افزوده می گردد.
  • { با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) }: از سال 68 تا به امروز، هر روز عشق مردم به امام خمینی (ره) بیشتر می گردد؛ به خاطر کاری که ایشان برای ایران، منطقه کرد و شیوه ویژه ایشان برای اداره کل کشور انجام دادند. امام راحل مقام والایی در کشور بود که معمولا دستور کم می داد، اما اندیشه علمی و دینی اش به طور مرتب برای مردم بیان و پخش می شد. این اندیشه موجب می شد راه جدید برای مسئولان اجرایی گگردده گردد.
  • قبل از اینکه امام دستوری بدهد، با بیان اندیشه باور را ایجاد می کرد و این باور عمل را ایجاد می کرد، اگر باور را در اندیشه مردم ایجاد کنیم و مردم به راه و جهت باور داشته باشند، پیروز می شویم. خیلی از کار ها با دستور نمی توان انجام داد. خیلی از کار ها برنامه ریزی، تحقیقات عملی، فعالیت های دانش بنیان و علم روز می خواهد.
  • وقتی بحث اینترنت عشایر مطرح می گردد، وزارت ارتباطات خودش را به کشاورزی وصل می نماید و این دانش ها در کنار هم قرار می گیرند و وضع یک مرغداری، یک دامداری، یک باغ و یک مزرعه و... را به ما اطلاع می دهد.
  • امروز همه چیز باید مبتنی بر علم باشد، علم و دانش برای ما باور می سازد. اگر باور ساخت همه به میدان می آیند. امام باور ها را افزایش می داد و با علم و دانش و اندیشه جدیدش، گره ها را می گگردد و علاقه مندانش جهت را طی می کردند.
  • هیچ قدرتی نمی تواند با اندیشه مقابله کند، 15 خرداد نشان داد که یک رژیم که تا دادن مسلح است و متکی به آمریکا بود، خواست با اندیشه امام مبارزه کند و بازنده شد. همه 15 خرداد این است که اسلحه و زور در برابر اندیشه پیروز نمی گردد. مردمی که به راه، باور، اندیشه و نهضت امام باور نموده بودند، در برابر گلوله، شکنجه، زندان و... ایستادگی نموده و نهضت را به پیروزی رسیدند.
  • هیچ گاه تفنگ، زندان، فشار و... نمی تواند راهگشا باشند و نمی تواند جلوی جهتی که عقل، خرد و اندیشه آن را به ما توصیه می نماید، بگیرد. ان شاالله همه ما پیرو خط، راه و اندیشه امام باشیم و بتوانیم کشور را در جهت توسعه و تعالی کشور قرار بدهیم.
منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1675

به "روحانی: تفنگ، زندان، فشار و... هیچگاه نمی توانند راهگشا باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: تفنگ، زندان، فشار و... هیچگاه نمی توانند راهگشا باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید