دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ

به گزارش تور استانبول، رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون گفت نیازی به کاهش نرخ بهره وجود ندارد.

دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اریک روزنگرین، رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون در پاسخ به درخواست توئیتری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بانک مرکزی برای کاهش بیشتر نرخ بهره گفت که در کوتاه مدت نیازی به کاهش بیشتر نرخ بهره وجود ندارد. وی که به سومین کاهش نرخ بهره در امسال نیز رای منفی داده بود اضافه نموده است که داده های خوبی از شرایط مالی آمریکا در راه هستند و به همین دلیل نیز احتمال وقوع رکود در سال آینده بسیار بعید است.

روزنگرین که در جمع بانک داران شهر نیویورک حضور یافته بود هم چنین اضافه کرد که انتظار دارد نرخ بیکاری طی امسال و سال بعد در محدوده 3.5 درصدی فعلی که پایین ترین نرخ بیکاری نیم قرن اخیر آمریکا است باقی بماند. رئیس دفتر منطقه ای بوستون با بیان اینکه اقتصاد آمریکا در شرایط خوبی واقع شده است اضافه کرد که مردم و مصرف نمایندگان با اطمینان بیشتری نسبت به شرایط مالی آمریکا صحبت می نمایند.

پیش از وی نیز یکی دیگر از مدیران ارشد فدرال رزرو با کاهش نرخ بهره مخالف نموده بود. رابرت کاپلان، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در دالاس گفته بود که نرخ بهره در حال حاضر بسیار مناسب است و با واقعیت های مالی همخوانی دارد. اظهارات این دو مدیر ارشد فدرال رزرو آب سردی بر درخواست ترامپ خواهد بود که روز گذشته در پیامی توئیتری نوشت: خیلی خوب خواهد شد اگر فدرال رزرو نرخ بهره را بیشتر کاهش دهد و سیاست انبساطی را اتخاذ کند.

بانک مرکزی آمریکا امسال پس از تقریبا یک دهه چرخه کاهشی، دست به سه مرتبه کاهش نرخ بهره متوالی زده است و نرخ بهره در آمریکا در محدوده 1.5 تا 1.75 درصدی واقع شده است. اخیرا ترامپ به فشارهای خود بر روی فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره شدت بخشیده که این اقدام باعث ابراز نگرانی گسترده ای از جانب اقتصاددانان و کارشناسان نسبت به حفظ استقلال بانک مرکزی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 626

به "دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید