خبرنگاران مدیریت 150 هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد

به گزارش تور استانبول، شهرکرد -خبرنگاران- معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:بهره برداری 150 هکتار از اراضی ملی در قالب قراردادهای ماده3 قانون حفاظت و بهره برداری، به بهره برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری ها واگذار (احاله مدیریت) شد.

خبرنگاران مدیریت 150 هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد

رحمان توکلی روز دوشنبه در آیین احاله مدیریت این اراضی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: این اراضی ملی بری اجرای طرح های جنگل کاری اقتصادی، کشت گیاهان دارویی و بهره وری نهالستان به بهره برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری ها احاله مدیریت شد.

وی گفت: این اراضی ملی در شهرستان های شهرکرد، کوهرنگ، سامان، فارسان، اردل و لردگان است که برای اجرای طرح های مختلف منابع طبیعی شامل طرح مدیریت و بهره برداری از نهالستان چهارتخته شهرکرد، طرح های جنگل کاری اقتصادی شهرستان سامان، طرح های کشت و توسعه گیاهان دارویی شهرستانهای شهرکرد و کوهرنگ و طرح پارک جنگلی شهرستان فارسان به بهره برداران عرفی عرصه ها و شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی در قالب ماده3 قانون حفاظت و بهره برداری احاله مدیریت شده است.

به گفته وی، به استناد مفاد ماده3 قانون حفاظت و بهره برداری جنگلها و مراتع کشور، به دولت اجازه داده شده است که حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از اراضی ملی و منابع طبیعی در قالب طرحی که به تصویب منابع طبیعی می رسد در اختیار بهره برداران عرفی، اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دهند و مجریان طرح موظف هستند حقوق دولتی سالانه را براساس درآمد خالص و طرح مصوب واریز کنند.

توکلی گفت: تا به امروز در استان بیش از هفت هزار هکتار از اراضی ملی استان در قالب 520 فقره قرارداد رسمی برای اجرای طرح های منابع طبیعی شامل کشت و توسعه گیاهان دارویی، جنگلداری و جنگل کاری، پارکهای جنگلی طبیعی و دست کاشت احاله مدیریت شده است.

به گزارش خبرنگاران، یک میلیون و 400 هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل ها پوشش داده است که رقمی معادل 86.5 درصد از سطح این استان را شامل می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1403

به "خبرنگاران مدیریت 150 هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیریت 150 هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید