خبرنگاران رشد 116 درصدی آموزش مالکیت فکری در سال 99

به گزارش تور استانبول، تهران-خبرنگاران- کانون پتنت ایران در سال 99 با برگزاری 123 رویداد آموزشی در حوزه ثبت اختراع، رشد 116 درصدی نسبت به سال های گذشته در جهت افزایش آگاهی عمومی در این حوزه داشت.

خبرنگاران رشد 116 درصدی آموزش مالکیت فکری در سال 99

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، یکی از حلقه های مفقوده در زنجیره توسعه وتجاری سازی ایده های نوآورانه و تبدیل آن ها به ثروت، زیرساخت های مطلوب مالکیت فکری است.

این موضوع، تنها در حفاظت ناکافی و سیستم های IP ضعیف خلاصه نمی گردد؛ بلکه بخش عمده ای از آن، به دلیل ناآگاهی محققان و مخترعان پیرامون لزوم حفاظت از دارایی های فکری و مزایا و منافع مرتبط با آن ها است، از همین رو، از همان بدو تأسیس کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت های آموزشی و ترویجی را به عنوان یکی از رسالت های اصلی تعریف کرد.

این فعالیت ها که با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون مالکیت فکری و مزایای آن انجام می گردد، از سال 1397 و شروع به کار آموزشگاه کانون پتنت معاونت علمی، شتاب بیشتری به خود گرفت، آموزشگاه به عنوان هسته آموزشی کانون پتنت، وظیفه شناسایی نیازهای مخاطبان این حوزه و تهیه محتواهای متناسب با نیازشان را بر عهده داشته است و با طراحی دوره های آموزشی کاربردی، تدوین سرفصل های مناسب، شناسایی اساتید باتجربه و تهیه و تدوین منابع و محتوای پشتیبان برای دوره های آموزشی، زمینه های افزایش آگاهی عمومی و تخصصی پیرامون موضوع مالکیت فکری را فراهم می نماید.

فعالیت های آموزشگاه کانون پتنت در سال 1399 و با وجود شیوع اپیدمی کووید-19، با قدرت ادامه یافت.

از همان زمان راه اندازی آموزشگاه کانون پتنت معاونت علمی، دامنه فعالیت های آن، از جنبه کمی و کیفی، با گسترش قابل توجهی همراه بود.

این نهاد، در سال 98 پیروز به برگزاری 57 دوره آموزشی شد که با افزایش 116 درصدی، در سال 99 به 123 مورد رسید، تعداد مخاطبان نیز در حالی که در سال 98، در مجموع کارگاه های حضوری و غیرحضوری، 1517 نفر از 16 شهر ایران حضور داشتند.

این آمار در سال 99، به 6 هزار و 350 نفر رسید که حاکی از یک افزایش 319 درصدی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1638

به "خبرنگاران رشد 116 درصدی آموزش مالکیت فکری در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رشد 116 درصدی آموزش مالکیت فکری در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید