خبرنگاران تصویب 32 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش 1.6 میلیارد دلار

به گزارش تور استانبول، تهران- خبرنگاران- جلسه هیأت سرمایه گذاری خارجی به ریاست سید علی محمد موسوی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار و برابر آن 32 طرح جدید با حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از 1.6 میلیارد دلار به تصویب رسید.

خبرنگاران تصویب 32 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش 1.6 میلیارد دلار

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت اقتصاد و امور دارایی، عصر سه شنبه در دویست و چهل و چهارمین جلسه هیأت سرمایه گذاری خارجی که با حضور اعضای هیأت برگزار شد، 32 طرح جدید با حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از 1.6 میلیارد دلار به همراه چندین طرح سرمایه گذاری مربوط به افزایش سرمایه ها ، تمدید مجوز سرمایه گذاری و انتقالات ارزی سرمایه گذاران خارجی به تصویب رسید.

طرح های مذکور، محدود به یک بخش اقتصادی خاص نبوده و تنوع آن در حوزه انرژی، صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و خدمات گسترده شده و سرمایه گذاران اتباع کشورهایی مختلف را در فهرست سرمایه گذاران خارجی دارد. همچنین، پراکندگی طرح ها در سطح کشور نیز از تنوع بالایی برخوردار است؛ به طوری که 12 استان کشور پذیرنده این طرح ها خواهند بود.

هیأت سرمایه گذاری خارجی در سال 1399 در مجموع 60 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش تقریبی 2/4 میلیارد دلار را به تصویب رسانده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش سه برابری را نشان می دهد.

سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی فنی ایران با شناسایی فرصت ها، بازاریابی، مذاکرات فنی با متقاضیان سرمایه گذاری خارجی و نهایتاً طرح پروژه ها در هیأت سرمایه گذاری خارجی، بستر لازم برای ورود و بکارگیری سرمایه خارجی در طرح های اقتصادی و توسعه ای کشور را فراهم می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1140

به "خبرنگاران تصویب 32 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش 1.6 میلیارد دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصویب 32 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش 1.6 میلیارد دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید