حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد

به گزارش تور استانبول، رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران از عدم افزایش حق کمیسون بنگاه ها در قراردادهای رهن و اجاره در سال جدید خبر داد.

حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد

به گزارش تور استانبول، مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با ایرنا درباره شرایط تعرفه های بنگاه های املاک در سال 99، گفت:18 ماه پیش پیشنهاد افزایش حق کمیسیون بنگاه های املاک را به اتاق اصناف تهران ارائه دادیم اما اتاق اصناف با پیشنهاد ما برای افزایش حق کمیسیون بنگاهها در قراردادهای رهن و اجاره مخالفت کرد.

به گفته خسروی، کمیسیون تشخیص اتاق اصناف تهران بعد از ماهها کار کارشناسی و با توجه به شرایط مستاجران و با وجود افزایش قیمت اجاره بها در کشور، تصمیم گرفت حق کمیسیون بنگاه ها در قراردادهای رهن و اجاره مثل سال های گذشته باشد.

خسروی گفت: با وجود اینکه پیشنهاد ما برای قراردادهای اجاره دریافت یک سوم اجاره ماهیانه از طرفین بود، اما با مخالفت اتاق اصناف، نرخ ها مثل سال گذشته همان یک چهارم است.

خسروی در خصوص شرایط شکایت مردم به اتحادیه املاک در سال گذشته گفت: 10 درصد شکایات مردم سال گذشته از دریافت حق کمیسیون اضافه بود که به آن رسیدگی شد.

رییس اتحادیه املاک تهران افزود: از آنجایی که امسال در بخش قراردادهای اجاره افزایش حق کمیسیون نداریم، اگر مستاجری به اتحادیه شکایت کند، بنگاه مشاور املاک طبق قانون، چهار برابر مبلغ دریافتی جریمه تعزیراتی می شود. ضمن اینکه مبلغ دریافتی اضافی را باید به مشتری برگرداند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 981

به "حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید