بانک مرکزی، آنالیز عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران - جلسه بحث وبررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا، به ریاست دکتر اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی، برگزار و بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.

بانک مرکزی، آنالیز عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، جلسه بحث وآنالیز عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا به ریاست قائم مقام بانک مرکزی و با حضور اعضای هیئت مدیره بانک های عامل، نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در محل این بانک برگزار گردید.

این جلسه به منظور آنالیز عملکرد شبکه بانکی در عمل به مصوبات ستاد کرونا برای اجرای طرح اعطای تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران برگزار و بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.

همچنین درخصوص موضوع تمدید پرداخت تسهیلات به مشاغل و کسب وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا سرانجام مهر ماه امسال و حسب مباحث طرح شده در جلسه و با توجه به کثرت افراد در صف دریافت تسهیلات، موارد زیر به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ شد:

1 - با توجه به محدودیت های موجود به منظور مراجعه متقاضیان به بانک های عامل برای تکمیل مدارک برای اخذ تسهیلات، چنانچه متقاضی نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کند، بانک یا موسسه عامل مساعدت لازم را در اعطای تسهیلات تا سرانجام زمان اجرای طرح به عمل آورد.

2 - ملاک اعطای تسهیلات به کسب وکارهای موردنظر، تایید متقاضی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه اجرایی ذیربط و مستندات ارائه شده به وسیله سامانه کارا است. از این رو ضروری است بانک ها از اخذ مدارک و مستندات مربوط به فهرست بیمه کارکنان و …. خودداری نموده و صرفاً نسبت به اخذ مدارک هویتی و وثایق از متقاضیان تسهیلات یاد شده مطابق با موارد مندرج در دستورالعمل اجرایی مربوط، اقدام نمایند.

همچنین برای کسب وکارهای آسیب دیده حوزه گردشگری (زیر رسته های مصوب کارگروه مقابله با پیامدهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا) حسب تصمیم های اتخاذ شده در سی ونهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 12 مهر ماه 1399 و ابلاغیه اجرا شده در این خصوص، بر پرداخت تسهیلات با شرایط زیر تاکید شد:

1 - بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا سرانجام سال 1399 امهال می گردد.

2 - با پرداخت تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده حوزه مذکور بر اساس بنگاه محوری، مطابق دستورالعمل مصوب کارگروه مالی مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا موافقت شد. متقاضیان مجازند تا سرانجام آذرماه امسال ثبت نام نمایند. بازپرداخت اقساط این تسهیلات از اول اردیبهشت ماه سال 1400 خواهد بود. بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت نموده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1266

به "بانک مرکزی، آنالیز عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، آنالیز عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید