افشاگری مجتهد درباره کوشش بن سلمان برای احیای روابط با سوریه

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران نوشت: مجتهد وبلاگ نویس مشهور سعودی از کوشش محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای برقراری مجدد روابط با سوریه اطلاع داد.

افشاگری مجتهد درباره کوشش بن سلمان برای احیای روابط با سوریه

مجتهد در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توئیتر نوشت: محمد بن سلمان به وزارت امور خارجه درباره فراهم نمودن زمینه های لازم برای بازگشت سفیر سعودی به دمشق در مدت چند هفته آینده دستور داده است. همچنین وی به دیگر وزارتخانه های ذی ربط در زمینه ایجاد طرحی برای بازگرداندن روابط تجاری و مالی با سوریه دستور داده است.

مجتهد اضافه کرد: درست برعکس آنچه بسیاری تصور می نمایند اختلافی بین عربستان و امارات در زمینه سوریه نیز وجود ندارد.

وی در زمینه تحولات یمن نیز نوشت: محاصره عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به دلیل این نیست که وی در آینده علیه عربستان سعودی یا امارات شورش می نماید و از دستوراتشان تمرد و سرپیچی می نماید - زیرا او حاضر است هرآنچه رژیم های سعودی و اماراتی از وی بخواهند به آن ها تقدیم کند و شخصیت وی نیز بسیار در این زمینه مساعد است - بلکه محاصره وی به این دلیل است که باقی ماندن هادی به عنوان رئیس جمهوری دارای مشروعیت که پشت درهای بسته محاصره، سکوت اختیار کند بهتر از آن است که اظهاراتی از وی شنیده گردد که در آن از عربستان و امارات حمایت کند، اما اعتبار خود را از دست بدهد و باعث گردد فایده اش برای عربستان سعودی از بین برود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 293

به "افشاگری مجتهد درباره کوشش بن سلمان برای احیای روابط با سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مجتهد درباره کوشش بن سلمان برای احیای روابط با سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید