اعتبار 75 میلیارد ریالی برای 9 طرح در حوزه راه استان

به گزارش تور استانبول، 75 میلیارد ریال برای اجرایی کردن طرحهای حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی تصویب شد.

اعتبار 75 میلیارد ریالی برای 9 طرح در حوزه راه استان

به گزارش از عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دیدار با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تهران از مصوب شدن این مبلغ برای طرح های پیشنهادی این استان خبر داد.

عبدالهاشم حسن نیا گفت: تمامی این مطالبات و 9 مورد درخواست استاندار کهگیلویه وبویراحمد که مورد تاکید وزیر نیز هست، در دستور کار برای عملیاتی شدن قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان و همچنین ، رفع مسائل و نبود تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی خواهند شد.

استاندار این استان هم در این دیدار با اشاره به اینکه 75 میلیارد ریال برآورد ریالیِ 9 طرح پیشنهادی به وزیر راه و شهرسازی بود،گفت: این مطالبات در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه های استان ارائه شد که با پاسخ مثبت دولت و این وزارتخانه همراه بود.

استانداد برخی از این درخواست ها را شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری با نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای 30 سال، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت به ویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های راستا جاده یاسوج - بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال مطرح نمود.

وی ادامه داد: ظرف سه ماه گذشته بروز تصادفات مرگبار در جاده های برون شهری وضعیت خاصی را به لحاظ روانی در استان ایجاد کرده بود که بازتاب های منفی و گسترده ای نیز در رسانه ها در پی داشت.

کلانتری با اشاره به برخی مطالبات و نیازهای ضروری استان در زمینه ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای و همچنین هوایی در استان تاکید و خواستار توجه ویژه و تسریع در عملیاتی کردن این نیازهای ضروری از سوی این وزارتخانه شد.

حسین کلانتری گفت: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز با اشراف و اطلاعات کامل به وضعیت خاص استان خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و پیگیری سریع به وضعیت ایمنی راه های این استان شده بود.

او افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق، وضعیتی خاص در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بیش از 75درصد از حدود 6 هزار کیلومتر راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان ها برفگیر،کوهستانی و نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.

او وضعیت ناوگان راهداری در استان را تاسف بار توصیف کرد و ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی و راهداری این استان با وجود همه این مسائل و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری نیز ندارد.

ط

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 253

به "اعتبار 75 میلیارد ریالی برای 9 طرح در حوزه راه استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار 75 میلیارد ریالی برای 9 طرح در حوزه راه استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید