استفاده از ماسک بدون رعایت فاصله اجتماعی مانع از پخش کرونا نمی گردد

به گزارش تور استانبول، ایسنا/ نتایج یک آنالیز نشان می دهد: استفاده از ماسک به تنهایی و بدون رعایت فاصله اجتماعی موجب جلوگیری از شیوع بیماری کووید-19 نمیشود.

استفاده از ماسک بدون رعایت فاصله اجتماعی مانع از پخش کرونا نمی گردد

محققان در مطالعه ای جدید اظهار داشتند: تنها استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله اجتماعی برای پیشگیری از بیماری کووید-19 کافی نیست.

آنان در این آنالیز آزمایش کردند که چگونه پنج نوع مختلف ماسک بر گسترش ترشحات تنفسی حامل کروناویروس در زمان عطسه یا سرفه تاثیر دارد.هر یک از این ماسکها مورد آزمایش قرار گرفته به طور چشمگیری تعداد ترشحات تنفسی که پخش می شوند را کاهش می دهد. هرچند در فاصله فیزیکی کم ترشحات تنفسی کافی وجود دارند که بیماری زا باشند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: قطعا ماسک در پیشگیری از شیوع کروناویروس یاری کننده است اما درصورتیکه افراد نزدیک به یکدیگر باشند همچنان احتمال پخش ویروس یا ابتلا به بیماری وجود دارد. ماسک به تنهایی یاری کننده نیست و در کنار آن رعایت فاصله اجتماعی لازم است.

محققان آمریکایی دستگاهی فراوری کردند که از مولد هوا برای شبیه سازی سرفه و عطسه انسان استفاده می نماید. از این مولد برای دمیدن ذرات مایع ریز مانند قطرات معلق به هنگام عطسه و سرفه استفاده شده است.

آنان جریان قطرات موجود در لوله را با استفاده از پنج نوع ماسک مختلف- ماسک پارچه ای معمولی، ماسک پارچه ای دو لایه،ماسک پارچه ای دو لایه مرطوب، ماسک جراحی و ماسک N95 مسدود کردند.

به نقل از هندوستان تایمز، هر یک از این ماسک ها مانع از پخش حجم قابل توجهی از ترشحات تنفسی شدند، اما در شرایطی که فاصله فیزیکی رعایت نشود حتی درصد پایینی از ترشحات تنفسی برای اینکه فرد را بیمار سازد، کافی است.

منبع: همگردی
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1400

به "استفاده از ماسک بدون رعایت فاصله اجتماعی مانع از پخش کرونا نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک بدون رعایت فاصله اجتماعی مانع از پخش کرونا نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید