آموزش آنلاین موسیقی در روز های کرونایی

به گزارش تور استانبول، یکی از نوازندگان شناخته شده ساز های کوبه ای که پس از شیوع ویروس کرونا جزو اولین مدرسانی بوده که آموزش آنلاین هنرجویانش را شروع نموده از تجربیات این شیوه آموزشی سخن گفت.

آموزش آنلاین موسیقی در روز های کرونایی

به گزارش گروه فرهنگی تور استانبول، حسین رضایی نیا با اشاره به شرایطی که در ماه های اخیر برای حوزه آموزش موسیقی پس از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده شرح داد: قطعا شرایط آموزش موسیقی زمانی با کیفیت بهتری به هنرجویان ارائه خواهد شد که هنرجو به صورت حضوری در کارگاه آموزشی حضور داشته باشد که بتواند در فرآیند بهتر و موثرتری به فراگیری مشغول گردد، اما متاسفانه در یکی دو ماهه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی کامل آکادمی های موسیقی شده است تنها گزینه پیش روی مدرسان موسیقی، مساله آموزش انلاین موسیقی است. بنده جزو اولین افرادی بودم که همراه با تعدادی دیگر از دوستان هنرمندم این شرایط را ایجاد کردیم که تا به امروز برایم تجربه متفاوتی بوده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های خوب آموزش آنلاین موسیقی آشنایی بیشتر من با هنرجویانی بود که عمدتا در شهرستان حضور داشتند و من در زمانی که فعالیت بیشتری در کارگاه های آموزشی داشتم شناخت کمتری از آن ها و توانایی شان به دست می آوردم، اما با آغاز آموزش آنلاین ماجرا به گونه ای پیش رفت که آن ها را بیشتر بشناسم و بتوانم فرصت زیادتری را در حوزه آموزش با آن ها داشته باشم. البته در حال حاضر یکی از مسائل اساسی من و بسیاری از همکارانم در این زمینه موضوع سرعت نامطلوب اینترنت است که در بعضی موارد به قدری کندی آن ما را دچار مشکل می نماید که در وسط یک بحث مهم آموزشی مجبور می شویم ارتباط را قطع کنیم. شرایطی که بهتر است وزارت ارتباطات فکر عاجلی برای آن کند، چون اگر چنین روندی ادامه پیدا کند قطعا موضوع آموزش آنلاین نیز با استقبال روبرو نخواهد شد.

این نوازنده مطرح دف گفت: متاسفانه ماجرای اینترنت به قدری برای ما مشکل ساز شده که در این روز ها به این فکر می کنم که آموزش آنلاین را هم کنسل کنم. این در حالی است که در کشور های دیگر که با مشکل مشابه ما روبروند، دیگر مشکل اینترنت وجود ندارد و معلم و هنرجو به راحتی می توانند در فضای مجازی موارد آموزشی را پیگیری نمایند. به هر حال من هم می دانم این شیوه آموزشی یک تجربه جدید در ایران است که می تواند دربرگیرنده ویژگی های مثبتی برای موسیقی باشد، اما همین موضوع آموزش آنلاین مستلزم فراهم آمدن ابزار سخت افزاری و نرم افزاری است که می بایست هرچه زودتر نقصان های آن مرتفع گردد.

رضایی نیا در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد: متأسفانه شیوع ویروس کرونا در جهان صنعت موسیقی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و هنوز هم معلوم نیست قرار است چه زمان شر آن از جهان برداشته گردد. در این راه موضوع آموزش موسیقی نیز به طور کامل تعطیل شده است. من فکر می کنم باید به زودی شاهد تعطیلی بیش از 70 درصد اموزشگاه های موسیقی کشور باشیم که قطعاً تبعات منفی این تعطیلی ها گریبان گیر کلیت موسیقی کشور خواهد شد. کما اینکه خیلی از هنرجویان هم آنچنان علاقه ندارند حضور مستمری در آموزش های آنلاین داشته باشند و ترجیح می دهند که به صورت حضوری هزینه های کارگاه های آموزشی را پرداخت نمایند. پس بهتر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر کشور هرچه زودتر به فکر ارائه طرح های اجرایی موثر در جهت حل مسائل این چنین باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 943

به "آموزش آنلاین موسیقی در روز های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش آنلاین موسیقی در روز های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید